Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAILLANT ecoTEC Plus VC 20CS/1-5 + sensoCOMFORT - Jak ustawia się w nim krzywą grzewczą?


emjot27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Mojemu ojcu zamontowali wczoraj taki zestaw:  VAILLANT ecoTEC Plus VC 20CS/1-5 + podgrzewacz VIHR 150/6B + sensoCOMFORT 720+ moduł internetowy VR921. Dom 150 m2 po termomodernizacji 15cm styropianu, okna PCV, we wszystkich pokojach grzejniki z zaworami.

Kocioł chodzi ze sterownikiem pogodowym. Serwisant go dzisiaj po raz pierwszy ustawił, ale wg mnie dał mu za słabą krzywą grzewczą. Chciałbym ją zmienić, ale ni cholery nie mogę się połapać w menu. U mnie w vismannie wszystko jest podane na tacy, a tam nic nie mogę zmienić. Ten sensoCOMFORT  jest jakiś strasznie ograniczony. Tam prawie nic nie można ustawić. Mogę tylko ustawić dni i godziny ogrzewania albo temperaturę CWU. Nie wiem, gdzie zmienia się temperaturę zadaną albo krzywą grzewczą dla pogodówki. W instrukcji nic nie mogę znaleźć. Nawet w Internecie nie mogę znaleźć żadnych źródeł. Ten sterownik jest tragiczny.
Dom jest po ostatnich chłodnych dnia bez ogrzewania ponad już miesiąc więc jest nieprzyjemnie jak dla starszych ludzi, dlatego chciałem go trochę dogrzać, a ten daje teraz max 33 stopnie dla 10 stopni na zewnątrz, co sprawia, że grzejniki nie są nawet ciepłe tylko delikatnie letnie.
 
Drugi problem, nie mogę podłączyć do internetu bramki. Po 20 minutach próby synchronizacji z bramką mam taki błąd:
obraz.thumb.png.760517b47a2beced3df387bae6338672.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu - poziom instalatora - konfiguracja systemu - krzywa grzewcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.