Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w sprawie doboru grzejników w bloku


jomsonowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Potrzebuje pomocy w sprawie zakupu nowych grzejników do mieszkania w bloku.
Z góry przepraszam, ale całkowicie się na tym nie znam, pomyślałem że znajdę jakieś forum o ogrzewaniu i napisze post.

Wysłałem pismo do spółdzielni w sprawie wymiany grzejników i dostałem oto takie pismo (załącznik)

Czy jakaś dobra duszyczka, mogłaby mi wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z:

Różnicą między aluminiowym grzejnikiem a stalowym?
Czy każdy grzejnik w sklepach typu Leroy / Castorama posiadają aprobatę techniczną , certyfikat, atest
O co dokładnie chodzi z  temp. obliczeniowa czynnika grzewczego (zasilanie / powrót) 95/70 (w sklepach wszędzie gdzie jestem są 90/70, czy to ich błąd?)
Ciśnieniem - czy może być większe czy musi być 6 bar?

Ogólnie to cała ta karta jest dla mnie czarną magią, z góry dziękuje za pomoc w rozszyfrowaniu i wytłumaczeniu całej tej kartki.
Jeżeli byłaby możliwość podania też przykładów grzejników, które spełniają te wszystkie normy, z góry dziękuje za pomoc!

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95/70 to ich błąd Ciśnienie Jak grzejnik ma wytrzymałość na większe ciśnienie to lepiej,oni podali minimalna wartość Nie jest dla mnie zrozumiała podana przez nich moc dla poszczególnych pomieszczeń tzn dla jakiej temp zasilania i powrotu bo gdyby było to dla 90/70 to wysokie parametry.Im mniejsza temp zasilania to oczywiście moc grzejnika spada.Nie sadze aby tak wysoki parametr szedł na instalacje.Purmo na pewno spełnia wymogi

Porównując grzejniki stalowe do Alu to przy tym samej wielkisci danego grzejnika moc stalowego jest większa.Grzejniki aluminiowe maja budowę żeberkowa co daje ewentualnie możliwość rozbudowy o kolejne żeberka ale czy to kiedykolwiek będzie konieczne.Osobiscie skłaniałbym się do grzejników stalowych

Jeszcze bym się upewnił dla jakiej temp zasilania i powrotu podali te moce.Roznie mówią o produktach dla marketów,panuje opinia ze niektóre produkty są produkowane typowo pod makerty=jakość nie ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowy przy tym samym rozmiarze będzie miał większą moc niż aluminiowy.
Czyli w rozmiarach 60x60 będzie posiadał powiedzmy moc 800W a aluminiowy 500W?

To w tym przypadku nie lepiej kupić grzejnika aluminiowego dłuższego 800W niż stalowego mniejszego tej samej mocy?

Zadzwonie do spółdzielni i zapytam się dokładnie czy to 95/70 to jest błąd czy nie.

To w jakim sklepie najlepiej zakupić takie grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz patrzę na tabele grzejników Alu Armatury KFA i widnieje wartość 95st.Tez popatrzyłem dla porównania na podobne rozmiarowo grzejniki Purmo 550x800 i Alu G500 na zestaw typowy 10zeber=80cm i moc wychodzi podobna.Dla parametrów 75/65 Purmo 1273W Alu 1120W

 

 

 

 

Jak kupisz jakieś znane marki typu Purmo,Kermi,Sterlad czy nawet tańsza Invena(Turek) czy Alu KFA to nie wazne gdzie byle najtaniej gorzej z grzejnikami no name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać mocowo grzejnik do danego pomieszczenia należy znać jego straty ciepła.A jak już posiadasz ta informacje to trzeba wiedzieć na jakich parametrach temperaturowych będzie pracować instalacja czyli temp.zasilania i powrotu.Przy wyborze grzejników zwróć jeszcze uwagę na sposób ich montazu czyli boczno lub dolnozasilane.Najpopularniejsze  są grzejniki dwupłytowe i takie sugeruje wybrać.

U Purmo grzejniki boczno zasilane nazywają się Compact C a dolno zasilane Ventil Compact CV Przykładowo dwupłytowy boczno zasilany wysoki na 600 i długi na 1000 będzie miał oznaczenie Compact C 600x1000

Dolnozasilany i bocznozasilany oczywiście pisane razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.