Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Ecoal Piec Eko-24 Ogniwo


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukam osób które mają taki sterownik. Dla mnie dziwnie się zachowuje. Może i dobrze.

Dla przykładu- ma podłączony Auraton 2005 i po osiągnięciu zadanej temperatury w domu nie widzę zmian w działaniu pieca. Dalej pompa CO chodzi i nie odczuwa się zmniejszania temperatury w domu. Serwis twierdzi, że tak ma być.

Opublikowano

Tak ,serwis ma racje. Jeśli chcesz mieć mniejszą temperarure w pomieszczeniu to zaprogramuj ją na sterowniku .Pompy mają zazwyczaj stopniowanie wydajności (przełacznik na pompie) wolno-średnio -szybko. Przy rozruchu pieca ,gdy piec osiągnie temperature np.40 stopni pompa się załączy i chodzi cały czas, chyba że temperatura spadnie poniżej 40 stopni ,to wtedy się wyłączy,załeży to od tego jak jest zaprogramowana.

Opublikowano

Ja mam chyba gorszy problem z owym sterownikiem. Otóż ustawiam temeraturę załóżmy 55 stopni. Piec ciągle pracuje a temperatura wyświetlana nie może uzyskać zadanej, albo przekracza ją znacznie np 65 stopni - co nie byłoby takie złe ale piec nadal pracuje i podaje groszek. Nie wiem czy ktoś miał z was podobne problemy. Dzwoniłem do serwisu, ale oni sami na razie nie znaja przyczyny bo to nowy sterownik i się uczą. Tylko, że ja nie nadąże z kupnem groszku.

Jezeli możecie to coś doradźcie.

Opublikowano

Grzeje do 65 stopni , gdyż pewnie masz CWU ustawione na 55 stopni. Jak woda będzie zagrzana, to piec wyłączy się przy 55 stopniach. Ale jeśli zagrzewa wodę użytkową - to sam podwyższa sobie temperaturę wyłączenia, żeby skutecznie podgrzać wodę.. Ja mam ustawione CWU na 46 stopni i jest woda dość gorąca. Ale problem mam też z opałem. Kupuję w workach z kilku miejsc i różnice są potworne na wskazaniach temperatury spalin. Od 120 do 180 stopni.

Co do pracy pieca- to teraz daje radę, ale nie ma zimy i pracuje prawie cały czas. Co będzie przy mrozach - tego nie wiem.

Uważam, że wentylator ma za słaby nadmuch i brakuje mu "czadu".

Opublikowano

Niestety nie mam ustawionej cwu ponieważ nie posiadam odrębnego czujnika. Poradziłem sobie na ten moment z przegrzewaniem poprzez korektę na zaworze 3d, ale nadal wydaje mi się że sterownik bez potrzeby podaje groszek przy osiagniętej temperaturze zadanej.

Nie wiem co o tym myśleć.

Strach pomyśleć jak przyjdą mrozy, ile to bedzie palić.

Opublikowano

Witam

Przegladam forum o kotłach na eko -groszek od pewnego czasu przerobilismy juz wiele modeli cen, sterownikow i palnikow. Nasze zainteresowanie skupil Nowy model Ogniwo eko 15 kw. Jest to producent nawet mozna powiedziec nasz posasiedzku tu na podkarpaciu jednak o opinie jest trudno. Interwesuje mnie on tez ze wzgledu na sterownik ecola tak zachwalany przez konstruktorow. Jak to jest naprawde widze tu na tym forum uzytkownikow Ogiwa eko. Czy szanowne grono mogło by cos wiecej powiedziec na temat tego sprzetu jak to hula, jak z ekonomika, jak sprawuje sie palnik brucera czy rzeczywiscie spala nawet gorszy groch. Moze ktos jest posiadaczem dokładnie 15 kw jak to sie ma do powierzchni ogrzania bo producent podaje duze rozpietosci. Czy mozna porownac ten kociołek do podobnych a ze streowaniem PID. Bedziemy bardzo wdzieczni za odpowiedz, podpowiedz. :) :)

Pozdrawiamy zakłopotani :)

Opublikowano

Mam ten sterownik, ale w piecu Ogniwo Eko-24. Rzeczywiście nie trzeba nic ustawiać przy zmianie paliwa. Próbowałem czeski groszek, nasze groszki i miał. Palnik brucer daje radę.

Jednak mam zastrzeżenia co do pracy sterownika dotyczącej sterowania pompą CO i podajnikiem po osiągnięciu żądanej temperatury. Mam podłączony programator pokojowy i po uzyskaniu temperatury piec pokazuje (strzałka w dół na panelu) ten fakt i w instrukcji piszą, że powinien obniżać temperaturę. Ale w praktyce tego nie widać. Dalej pracuje na pełnych obrotach i dopiero, kiedy osiągnie temperaturę wody ustawioną w piecu wyłącza nadmuch i podajnik. Pompa CO jednak dalej pracuje. Czyli praktycznie cały czas grzeje.

Możliwe, że przerwy w podawaniu paliwa się zwiększają i tak obniża temperaturę i robi oszczędności.

Teraz mamy w Opolu 6 stopni w dzień i 2 w nocy. W domu 21 stopni i dom 190 metrów bez ocieplenia. Spala na dobę 26 kg. ( plus grzanie wody CWU)

 

Dużą zaletą jest oprogramowanie. Aktualizuję program i sterownik co jakiś czas. Widać, że coś robią i doskonalą produkt. To mój pierwszy piec z podajnikiem, więc nie mogę do niczego porównywać. Pozdrawiam :)

Opublikowano

hmm ;)

na ktoryms z forow byla mowa ze sterowniki glupieja po podlaczeniu im sterowania pokojowego. Może ten tez go nie lubi :D Zastanawiam sie tylko b o my mamy powierzchnie 170 m2 do ogrzania i chcemy 15 kw niechcemy miec przeladowanego piecyka, kazdy instalator ci powie .."kup pan wiekszy" a to kupa z tego .Moze przegladales to forum a moze nie podsylam link pozdrawiamy ;) hm tzn nie wysle bo administrator nie pozwala. Moge na poczte prywatna. Pozdrawiamy :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Ja mam chyba gorszy problem z owym sterownikiem. Otóż ustawiam temeraturę załóżmy 55 stopni. Piec ciągle pracuje a temperatura wyświetlana nie może uzyskać zadanej, albo przekracza ją znacznie np 65 stopni - co nie byłoby takie złe ale piec nadal pracuje i podaje groszek. Nie wiem czy ktoś miał z was podobne problemy. Dzwoniłem do serwisu, ale oni sami na razie nie znaja przyczyny bo to nowy sterownik i się uczą. Tylko, że ja nie nadąże z kupnem groszku.

Jezeli możecie to coś doradźcie.

 

Posiadam model EKO 15kW i miałem taki sam problem. Temperatura ustawiona była na 51,52 stopnie i piec cały czas chodził. Spalał cały worek w ciągu doby (przez pierwsze dwie nawet 30kg na dobę). Zadzwoniłem do serwisu, przedstawiłem sytuację i po rzeczowej rozmowie okazało się że temperatura 51 stopni jest temperaturą za wysoką w okresie przejściowym. Konstruktor sterownika polecił ustawienie 45 stopni na piecu jako temperaturę wystarczającą i dodał że piec powinien się teraz częściej "odstawiać". Miał rację. Teraz pracuje rzeczywiście ekonomicznie. Trochę grzeje, trochę stoi i spala około 16-17 kg na dobę przy kiepskim węglu (Ekopal - porażka). Sterownik ten pracuje z pewną histerezą. Piec "odstawia" się gdy osiągnie temperaturę o 5 stopni wyższą niż zadana. Rzeczywiście nic nie trzeba ustawiać. Sterownik sam dobiera parametry. Należy tylko wsypać dobry i suchy węgiel. :)

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam serdecznie,

 

zainteresował mnie kociołek Ogniwo EKO 15kW ze sterownikiem eCoal i w związku z tym mam prośbę do użytkowników o podzielenie się swoimi uwagami na jego temat. Jak to tak naprawdę się sprawdziło minionej (jeszcze nie do końca) zimy?

 

Pozdrawiam

andrew01

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

mam 130m2 czyli 400m3 nieocieplonego domu do ogrzania (156 żeliwnych żeberek) i co wybrać: ogniwo eko 15(zakres7-18kw) czy 24kw(zakres pracy18-30kw). Boję się, że najlepszą byłaby praca ok 19kw więc przy 15 będzie pracował w górnych rejestrach a przy 24 w dolnych. Co jest lepsze i który będzie więcej palił paliwa bo są różne teorie na ten temat czy większy czy mniejszy proszę o radę

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam !

 

Posiadm Ogniwo Eko 15kw od niedawna. Narazie paliłem tylko kilka tyg. na wygrzanie podłogi. Przez ten czas zestaw kocioł + sterownik zrobił na mnie dosyć pozytywne wrażenie. Do tego mam w obiegu pompe Alpha2 i mieszacz podłogówki. Narazie widze dwa mankamenty. Pierwszy to nie można wyłączyć grzania CWU, trzeba ingerować w przewód sondy i założyć na nim rozłącznik. Drugi to podawanie napięcia "szczątkowego" na wyjścia pomp w sterowniku przy opcji wyłączonych pomp co skutkuje akurat w mojej alphe2 mruganiem diód na korpusie. Pozatym komora spalania "awaryjnego" jest bardzo mała, przez to i przy słabej jakości opale (spiekanie) może się wszystko szybko zapachać.

Podaczas tych kilku tyg. pracy nie stwarzał żadnych problemów, raz ustawiona temperatura i do pieca mogłem nie zaglądać. Oby działał tak dalej w tym sezonie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Około miesiąca użytkuję kocioł Ponar Eko 26kW z Brucerem i Ecoalem. na początku tworzyły mi sie spore spieki i przypisywałem to rodzajowi węgla, od jakiegoś czasu nie mam spieków za to mam mnóstwo niedopalonego węgla, takiego jakby koksu. Kocioł lekko przegrzewa, czyli zamiast zadanej temperatury wg. regulatora pogodowego 45C jest około 50C. Centralne prawie nie odbiera, bo grzejniki mam nastawione na "1" a podłogówkę na ok. 20C (osobny regulator pogodowy). Myślałem, że kocioł przechodzi w stan podtrzymania żaru i mógłbym regulować czasy przerwy w podawaniu paliwa żeby lepiej dopalił, ale okazało się ze nastawa jest 40 min, a tak długiej przerwy w podawaniu nigdy nie stwierdziłem... 35 kg mieszanki groszku i miału spalam w ok. 3 dni (może trochę szybciej). Dom jeszcze nie nadaje się do zamieszkania, grzeję żeby przesuszyć wylewki i żeby instalacja nie zamarzła (na razie nie grozi...) i żeby poćwiczyć z ogrzewaniem. Główny problem to to, że za często muszę opróżniać popielnik z tych niedopalonych węgli i to, że nie całkiem tak to działa jakbym chciał.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.