Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana grzejnika na Kermi Therm X2 Profil-K


ibu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić grzejnik made in china aluminiowy wybór padł na Kermi jak w tytule jednak rozstaw przyłączenia boczny w starym grzejniku to 700, natomiast Kermi ma 696,czy te cztery mm to będzie problem, czy naciągnę to jakoś, instalacja PEX rury poprostu wychodzą ze ściany i połączone kątowym zaworem z grzejnikiem, czy dać sobie spokój, i kupić coś normalnego 550 i przerobić wyjście przewodów ze ściany. (czeka mnie wymiana 8 takich cudów natury, tylko po kolei ) - dodam że widzę że Kermi ma zawsze wymiar o parę mm inny od konkurencji - celowy zabieg aby klienta uwiązać ?

Pozdrawiam - zastanawiam się czy przy stalowych grzejnikach jest możliwość ustawiania odległości wieszaka od ściany, przy aluminiowych jest całkiem fajna możliwość modyfikacji, stary grzejnik ma tylko 60 mm stąd chce kupić coś co ma 60 mm chociaż myślę że i 100 mm się zmieści tylko nie znam charakteryzacji cieplnej starych grzejników, poprzedni właściciel sprowadził pewno z aliexpress bo nawet google nie może ich zlokalizować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z chińskimi aluminiowymi? Nie chcesz iść w klasyczne Purmo C22, albo C33? Te therm-x2 niby przekombinowane. Nie jest tak cudowanie jak opisuje to producent. Therm-x2 niektórzy pomontowali do pomp ciepła i wyszła lipa. Coś tam nie halo z tym, że najpierw przód lepiej się nagrzewa, żeby szybciej oddać ciepło a później tył. Niby totalnie źle to działa już w praktyce. Purmo lepiej się sprawdza - pewnie już bez względu, czy to pompa ciepła, czy inne źródło ciepła. Tyle co udało mi się wyczytać opinie ludzi. Pogrzeb jeszcze w temacie, czy na pewno Kermi therm-x2 to dobry wybór. Sam mam aluminiowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare grzejniki, po trzynastu latach użytkowania wyglądają całkiem całkiem ale farba zaczyna pękać,  podejrzewam że są klejone - cała listwa u góry i na dole - brak spawów - no ok ktoś dobrze skleił, ale mają mankament cienkie ścianki do wkręcania śrubunków - i one pękają, wypycha tam taki dziwny klej - i na 20 grzejników w tej chwili cztery przeciekają, dlatego boje się aluminiowych bo nie wiem kto i gdzie je wyprodukował.

O Purmo czytałem, że fajna reklama, a jakość spadła, chociaż najbliżej w sklepie są Purmo, przekonałeś mnie jednak i biorę to co blisko.

Choć cały czas chodzą mi po głowie aluminiowe, u mnie na składach są z KFA, pewno chińskie ale wyglądają na solidne.

Chodzi mi jeszcze jedna myśl, rozmiar aluminiowe mam 700, czy kupić 600 czy 900 wysokość, naczytałem się że jak duży grzejnik to w nogi zimno,  a kusi mnie 900 zeby mieć zapas mocy - ogrzewanie piec kondensacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam włoskie Fondital i po 12 latach wyglądają jak nowe. Nic z nimi się nie dzieje. Dziś już bym nie kupił aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emigrant napisał:

Co się dzieje z chińskimi aluminiowymi? Nie chcesz iść w klasyczne Purmo C22, albo C33? Te therm-x2 niby przekombinowane. Nie jest tak cudowanie jak opisuje to producent. Therm-x2 niektórzy pomontowali do pomp ciepła i wyszła lipa. Coś tam nie halo z tym, że najpierw przód lepiej się nagrzewa, żeby szybciej oddać ciepło a później tył. Niby totalnie źle to działa już w praktyce. Purmo lepiej się sprawdza - pewnie już bez względu, czy to pompa ciepła, czy inne źródło ciepła. Tyle co udało mi się wyczytać opinie ludzi. Pogrzeb jeszcze w temacie, czy na pewno Kermi therm-x2 to dobry wybór. Sam mam aluminiowe. 

Od ponad 20 lat używam Kermi w jednym a potem w drugim domu, ponadto dość długo montuję je innym - nie widzę żadnych przeciwwskazań ani wad tych grzejników.

Jedynym problemem może być potrzeba regulacji przepływów - którą niestety trzeba wykonać dla każdej instalacji, a większość tego nie potrafi!

I stąd powstają durne opinie na temat tego produktu.

9 godzin temu, ibu napisał:

 u mnie na składach są z KFA, pewno chińskie ale wyglądają na solidne.

Z tego co mi wiadomo KFA do wczoraj produkowała grzejniki w polskich zakładach, więc na pewno nie są chińskie, chyba że od dzisiaj coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, emigrant napisał:

Ja mam włoskie Fondital i po 12 latach wyglądają jak nowe. Nic z nimi się nie dzieje. Dziś już bym nie kupił aluminiowych.

Dlaczego ja cały czas się zastanawiam na aluminiowymi, za stalowymi przemawia u mnie kocioł kondensacyjny czyli zwiększenie ilości wody w obiegu.

13 godzin temu, sambor napisał:

Od ponad 20 lat używam Kermi w jednym a potem w drugim domu, ponadto dość długo montuję je innym - nie widzę żadnych przeciwwskazań ani wad tych grzejników.

Jedynym problemem może być potrzeba regulacji przepływów - którą niestety trzeba wykonać dla każdej instalacji, a większość tego nie potrafi!

I stąd powstają durne opinie na temat tego produktu.

Z tego co mi wiadomo KFA do wczoraj produkowała grzejniki w polskich zakładach, więc na pewno nie są chińskie, chyba że od dzisiaj coś się zmieniło.

Tak kryzował nie będę grzejników bo to rzeczywiście nawet dobrzy fachowcy wolą szybki montaż, w nowym budownictwie u mnie w Małopolsce to i tak tylko podłogówka jest montowana.

A co do grzejników KFA to tylko taka myśl mi przyszła bo nie widziałem Made in Poland na grzejniku, a z innej beczki jak kiedyś widziałem dwie takie same rzeczy zrobione przez fabrykę Polską i oddział bliźniaczy w Chinach, to niestety lepsza jakość była chińskiego produktu, my oszczędzaliśmy na formach.

Odnośnie rozmiaru Kermi znalazłem gdzieś w katalogu i sklepie rozmiar 750.

Czy macie w domu grzejniki 900, bo się zastawiam pod oknami balkonowymi czy nie wstawić - mógłbym wtedy o 10 cm zmniejszyć rozmiar grzejnika teraz mam 700x1000 a kupiłbym 900 x900 - coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.