Skocz do zawartości

ibu

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ibu

  1. A teraz jeszcze ostatnie grzejniki na piętrzę mają jakby mniejszą moc ;( dolałbym wody ale boję sie że coś rozsadzę na tych mrozach. Na razie z wiadomych przyczyn przeróbka nie wchodzi w grę myślałem że może tak poprostu w pionie dołoże rurke i zbiornik i będzie system otwarty:)
  2. Spróbuje tak zrobić, mam jedną pompę ona i tak się załącza przy temperaturze 30 C na piecu, a sprubuje jeszcze pobiegać po grzejnikach zeby odpowietrzyć.
  3. Dziękuje za porady, dołączam zdjęcia, odnośnie systemu zamkniętego z Piecem sas bez zabezpieczeń to nie tylko jeden fachowiec tak robi ale wszyscy mi znani w okolicy a znam co najmniej 5 :) u nas w górach to sami bydowlańcy. Odnośnie ciśnienia to w zeszłym sezonie miałem 1 bar na zimnym piecu, teraz 0 !!! gdy rozgrzeję do temperatury żądanej 60 C to miałme w zeszłym sezonie 1,2,-1,5 bara teraz 1,2,-1,3 co może być tego przyczyną. Od miesiąca zawór obok grzejnika lekko cieknie, jakię pół szklanki na tydzień, ale nie mam szans go naprawić w sezonie grzewczym gdyż musiałbym całą instalacje opróżnić, a poza tym z uwagi na niepewną ilość wody w studni muszę poczekać do wiosny. Czy doładować wody do tego 1 Bara jak w zeszłym sezonie boję się że w końcu coś nie wytrzyma.
  4. Jutro zrobię zdjęcie kotłowni. Ten grzejnik który jest letni podczas gdy inne gorące jest ostatnim w całej sieci tak sądze, bo jest jako jedyny na poddaszu i na wschodniej ścianie, innych grzejników nie mam na scianie wschodniej, a kotłownia jest po przekątnej na ścianie zachodniej. Gdy odpowietrzam to oczywiście wylewa się z niego letnia woda, ale tak czy tak woda ma do niego najdalej, może gdybym ten grzejnik zmienił na firmowy takto to jakiś no name robiony kiedyś <<sklejany>>> przez lokalną firmę.
  5. Witam. Jak się dowiedziałem na forum mam problem. Mianowicie mam pies SAS NWT ze sterownikem i nadmuchem, do pieca podłączona pompa co, oraz naczynie przeponowe, - nie wiem czy układ może pracować w systemie grawitacyjnym bo nie byłem przy robieniu instalacji, rury to PCV, instalacja jest w miarę nowa pracuje 4 lata, data produkcji pieca 2006. Mój problem to te nieszczęsne naczynie przeponowe czyli układ zamknięty, nigdy nie mam pewności ile mam wody w instalacji czy wystarczająca ilość, dlatego chciałbym przerobić instalację na otwartą czy duże będą koszty takiego przedsięwzięcia i czy jest to wogóle możliwe. Dodam ze mam problem z ostatnim grzejnikiem bardzo słaob grzeje głównie u góry, problem jest też z odpowietrznikami bo szybko zachodzą kamieniem, jeden czyściłem igłą i pomaga, ale głównie chodzi mi jak naprawić taką instalację albo w jaki sposób skontrolować stan wody, może ktoś dobijał wody do takiego pieca ?? Dodam że w mojej okolicy w każdym nowym domu stawia się naczynie przeponowe, obok pieców z którymi nie powinno pracować.
  6. I to jest problem bo to podobno najlepszy fachowiec w okolicy zresztą konkurencja u kolegi zrobiła taki sam układ. Muszę pomyśleć nad przebudową instalacji, bo rzeczywiście w instrukcji obslugi pieca jest mowa tylko o przelewie.
  7. Właśnie nie wiem co to za instalacja, zastałem ją nowa i nie używaną. Ta butla czerwona jest zaraz obok pieca i są na niej napisane tylko max temp i ciśnienie. Jako nazwa to flexcon. Z góry dziękuje za pomoc.
  8. Mam piec sas 2 i problem z grzejnikiem. Wszystkie grzeją bardzo dobrze tylko ten jeden, podejrzewam że jest ostatni nie grzeje choć wcześniej grzał. Podejrzewam że za malo wody w instalacji ile mam dobić wody na wylaczonym piecu , gdy cisnieniomierz wskazuje 0, w instrukcji pieca pisze że robocze ciśnienie max 1,5 bara, gdy rozgrzeje piec jest tyle i dlatego boję sie dobijać wody. Na forach pisze żeby dolewać dopóki sie nie przeleje ale przecież nie ma wylewu jest tylko czerwona bania na koncu. I pytanie ile dobić wody do instalacji- to znaczy gdy patrze na cisnieniomierz na wylaczonym piecu. Wogole nie wiem czy należy patrzeć na niego wtedy grzejnik odpowietrzalem i leje sie z niego zimna woda, instalacja jest nowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.