Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadki cisnienia w instalacji CO


Gregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od półtorej roku mam w domu nowa instalacje CO wraz z kotłem na pellet, całość w układzie zamkniętym. Jakis czas temu zauważyłem problem ze spadkiem cisnienia w instalacji kiedy kociol się wychladza, następnie kiedy się rozpali to cisnienie idzie w górę do normalnego poziomu, cisnienie na rozgrzanym kotle 1 bar, temperatura kotla spada to cisnienie leci do 0.2 bar. Instalator wymienił mi zbiornik  membrana do wyrównywania cisnienia ale nic się nie zmieniło. Dodam ze połowa domu ogrzewana podlogowka a reszta grzejniki. Macie może jakieś sugestie co może być przyczyną spadków tego cisnienia ? Jakas banka powietrzna w podlogowce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy coś było nabijane, wyjął ją przy mnie z pudełka i tylko założył. W załączniku wrzucę zdjecie naklejki. Na dole mam 50 metrów podlogowki w 5 obiegach, drabinkę, jeden grzejnik panelowy a Góra to 4 grzejniki panelowe.

20210509_130502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregxxx napisał:

Nie mam pojęcia czy coś było nabijane, wyjął ją przy mnie z pudełka i tylko założył.

Jakim trzeba być bezmózgiem, żeby coś takiego zrobić pracując jako hydraulik w swoim zawodzie. Tam fabrycznie ciśnienie wstępne jest 1,5 bara. Póki nie sprawdzisz to nie wiadomo ile tam jest, być może inne. Nawet jak jest tam 1,5 bara to ciśnienie wody zimnej w instalacji powinno być trochę większe np. 1,7, żeby naczynie trochę wypełniło się wodą. To są chyba zbyt wysokie ciśnienia. Zredukuj w naczyniu ciśnienie wstępne na 0.8 bara a w instalacji na 1 bar i powinno być ok - wszystko na zimnej instalacji. Chyba, że masz mega wysoki dom, wielopiętrowy to jeszcze inaczej się ustawia ciśnienia w instalacji. No i jeszcze ile masz wody w instalacji, bo naczynie może być za małe, ale nigdy nie będzie za duże, więc jak jest przewymiarowane to nic nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 litrów naczynko to mikrusie, musisz dokładnie przeliczyć ile masz litrów wody w instalacji, rurach, grzejnikach w kotle i bojlerze, buforze, itd...

1 godzinę temu, Gregxxx napisał:

 Na dole mam 50 metrów podlogowki w 5 obiegach, drabinkę, jeden grzejnik panelowy a Góra to 4 grzejniki panelowe.

 

Masz bufor do pelletowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.