Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Płytowy Przeróbka


kkasper

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem okazyjnie używany grzejnik panelowy z zasilaniem dolnym środkowym w celu zamontowania go w garażu (grzejnik ma wbudowany zawór termostatyczny). Czy istnieje możliwość podłączenia takiego grzejnika tradycyjnie tzn. zasilić go z boku?

Po bokach są wyprowadzenia zakręcone zaślepkami z dołu, a od góry odpowietrznik i zawór termostatyczny - nie wiem też czy jest możliwość przekręcenia (zamiany stron)  zaworu i odpowietrznika.

 

post-57448-0-29182400-1445576686_thumb.jpg

post-57448-0-75932100-1445576686_thumb.jpg

post-57448-0-22364800-1445576687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze - tak. Drugie pytanie - nie, chociaż nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to zrobić? Zaślepić dolne dojścia i podłączyż z boku? Zadałem te dwa pytania nieprzpadkowo tzn. jeżeli zasile taki grzejnik z boku to musze chyba wykręcić ten zawór termostayczny i w jego miejsce zwykły kątowy lub przelotowy. Z drugiej strony oczywiście odpowietrznik. Jak zostawie ten wkręcony zawór termostayczny to zasilić będę musiał tam gdzie odpowietrznik a on z kolei musi byc gdzieś wkręcony i sęk w tym że wtedy nie będzie gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobrze myślisz. Zaślepić dół i podłączyć z boku dając nowe zawory ( zasilający i powrotni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy mogę mieć zawór i odpowietrznik z tej strony jak mi wygodniej? (czyli z prawej zawór - z lewej odpowietrznik lub odwrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Grzejniki płytowe najwydajniej pracują gdy są podłączone kątowo. Czyli zasilanie u góry po prawej a powrót na dole po lewej lub odwrotnie. Odpowietrznik gdzie będzie to bez znaczenia, ważne aby w najwyższym punkcie grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno mi przyszło do głowy: lepiej zaślepić czy zrobić połącznie między tymi otworami aby był przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.