Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Defro KomfortEko PID - problem z zapychaniem kanału nadmuchowego


gizmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

palę tym kotłem już ósmy sezon. Kocioł spala zadawalająco różne ekogroszki. Od kilku lat nabrzmiewa jeden problem z którym nie potrafię się uporać. W skrócie, w kanale nawiewowym pod palnikiem gromadzi się coraz większa ilość "piasku" i muszę coraz częściej odkręcać dolną klapę i udrażniać kanał. Na początku wystarczyło zrobić to raz na sezon, potem dwa razy, potem co dwa miesiące, raz w miesiącu a obecnie dwa razy w miesiącu, bo gdy tego nie zrobię ilość zbiera się tego taka, że kanał zapycha się zupełnie. Proces ten postępuje powoli od jakichś 5-ciu lat. Jak wygląda ten "piasek" - to jest drobny ekogroszek - piasek i grudki wielkości kilku milimetrów. Jakiś małych spieków czy spalonych frakcji praktycznie w tym nie ma - same czyste paliwo. Nie ma znaczenia jakim palę ekogroszkiem i czy kopczyk jest większy czy mniejszy, czy nie ma go wcale. Ostatnio na jakimś zdjęciu z czyjegoś przeglądu kotła zobaczyłem dziurawe kolanko i od razu sobie pomyślałem, że może i u mnie zrobiła się gdzieś taka dziurka/nieszczelność, które się powoli powiększa...
Spotkaliście się kiedyś z takim objawem ? Mam w planach na koniec tego sezonu wyjąć ślimak i rozkręcić wszystko żeby zobaczyć w jakim jest stanie, ale zanim to zrobię przydałyby mi się jakieś rady.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jesteś na dobrym tropie, musisz zmontować palnik. Ja w tym roku wymieniałem rurę pod zasobnikem, pieknie była przetarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.