Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak bardzo jest istotna niska modulacja przy wyborze kotła?


Rafal104

Rekomendowane odpowiedzi

W tym linku jest artykuł wyjaśniający jak to liczyć http://www.oszczedzanieprzezogrzewanie.pl/dobrac-grzejniki-domu-lub-mieszkania-dobrac-wielkosc-moc-grzejnika/   a w artykule jest link do pliku excela, w którym można policzyć moc kaloryferów dla dowolnych wartości temperatur wody w CO i temperatury w pomieszczeniu. Może się przydać 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Jeżeli dobrze policzyłem to część  grzejników jest u mnie przewymiarowana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam immergas victrix 24 i przy takich pogodach jak teraz taktuje. Osobiscie gdybym teraz wymienial piec to zalozyl bym jakis 12-14kw jednofunkcyjny z jak najnizsza modulacja plus zasobnik 100-200 l. Jak sa mrozy to piec ładnie moduluje i jest bardzo cichy i serwis tez nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 20:08, mahony napisał:

A czy to twoim zdaniem przy kotle kondensacyjnym będzie źle?

Jezeli, przy zasilaniu 55C wychodzi mi moc grzejnika do powierzchni pokoju jeszcze za duża to chyba źle.W salonie mi wyszło idealnie 3000W na 40m2 sypialnie i kuchnia już za duże o jakieś 500W. Wszystko mniej więcej oczywiście .

14 godzin temu, Dawid555 napisał:

Mam immergas victrix 24 i przy takich pogodach jak teraz taktuje. Osobiscie gdybym teraz wymienial piec to zalozyl bym jakis 12-14kw jednofunkcyjny z jak najnizsza modulacja plus zasobnik 100-200 l. Jak sa mrozy to piec ładnie moduluje i jest bardzo cichy i serwis tez nie jest 

Masz grzejniki ? Jaka powierzchnie ogrzewasz ?

Dostałem propozycje zakupu kotła ACV Kompskt HRE 18 solo , wiem ze bardzo dobry i trwały kocioł i już nswet mnie serwisant przekonał co do samego kotła.

Tylko ten piec startuje dopiero od 6KW a to już chyba zdecydowanie za dużo dla mojego domku ?

kolega Sambor zasugerował modulacje od 20-25% , ze było by ok tu jest od 35 % Ok.

Serwisant przekonuje ze to nie ma znaczenia ...

Zanim wybiorę ten kocioł to  chyba wcześniej zwariuje ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie masz za duże...

Liczyłem podobnie tylko celowo  "z naddatkiem" i efekt mam taki że przy  0*C do -5*C za oknem mam ustawioną temperaturę na kotle 41*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze czy źle nie znam się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to dobrze bo żeby dogrzać chałupę nie muszę mocno grzać wody, wystarczy 40*C a przy dużych mrozach 50*C

W tym roku nie musiałem dawać więcej jak 45*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6kw to sporo za duzo. Juz lepiej ten victric 24. A najlepiej cos z moca minimalna 2-3kw. Moc max i tak sie ogranicza. Ja mam ograniczona do 22% czyli okolo 9kw i tej mocy kociol nie przekroczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.