Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywala wodę z naczynia wyrównawczego


ArekC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z uciekająca woda z obiegu C.O.Posiadam dwie pompy, jedna na kaloryfery druga na bojler. Gdy puszczam wodę w wężownice bojlera zaczyna lecieć woda z naczynia przelewem .Jesli działa tylko obieg na kaloryfery z zamkniętym układem na bojler wszystko jest ok. Sprawdziłem wężownice pod kątem ewentualnego pęknięcia lecz przez pół godz po napompowaniu powietrza na manometrze nic nie ubyło. Zawór dopuszczający raczej sprawny ponieważ leci tylko przy otwartych zaworach na bojler.Naczynie na strychu. Ma ktoś jakiś pomysł? 

20210309_094312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tu niema co dywagować instalacja jest błędnie zrobiona. Naczynie ma być podłączone do kotła tak jak jest na schemacie i na drodze do naczynia nie na być żadnych zaworów itd. Pompa pcha wodę tam gdzie ma lżej, jeśli grzejniki stawiają jakiś opór przepływu to pompa pcha wodę do zbiornika. Jeśli na grzejnikach są zawory termostatyczne to już całkiem nie ma o czym dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to brak zaworu zwrotnego na powrocie z zaworu 4D powoduje to że powracająca woda z CWU jest pchana w grzejniki a potem w naczynie przelewowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę. Ale przeczytaj opis w poście nr. 1 i spójrz na schemat. Zwróć uwagę jak jest wpięte naczynie wyrównawcze.
Poza tym piszesz,że nie potrzeba zaworu na powrocie z 4D a za chwilę piszesz o nim i pompie kotłowej. Zdecyduj się.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



704d6c61521bd4f2eb4d4e0b8b562c0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pompa cwu ma pchać w grzejniki jak ssie wodę przez kociol sam zawor zwrotny nic nie da i jego brak tez nie powoduje tego wylewania naczyniem a brak pompki i zaworu na powrocie tez tego nie powoduje a jedynie brak tej pompki powoduje słabą ochronę powrotu i tylko tyle. Pisze pompki i zaworu zwrotnego bo jest taka zasada ze jak pompka to i zawor zwroty chociaż moim zdaniem tam tylko pompa wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech będzie na Twoje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim biegu jest pompa cwu bo jeśli ona rusza z pełną mocą to i ta od co. więcej wody pompuje bo jest wspomagana na powrocie wpadając w kociol i teraz dopiero zauważyłem że tam jest tylko 1m wiec może tak być a jeszcze jak są glowice na grzejnikach to bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano78 napisał:

Takie coś jest niemożliwe co opisujesz i żaden zawor nie jest potrzebny jak juz to pompa i zawor na tym powrocie jest potrzebna.chyba ze powrot ma z 5/4cala.

A jak zredukować z 5/4 na cal żeby zamontować pompę na powrocie?4d 5/4 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArekC napisał:

Wężownica podwójna, na zasilaniu odpowietrznik automatyczny. Bojler zapowietrza się w sumie od początku, mimo odpowietrzenia sytuacja wraca

W którym miejscu ten odpowietrznik automatyczny za pompami czy przed ? zawór 4d z siłownikiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.