Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wodą


marek25aa2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od nie długiego czasu mam problem z śmierdzącą wodą spływającą  od środka po kominie, Komin ok 10 m, w środku kamionka, piec Kamen.

Palę w większości drzewem sezonowanym 2 lata, dodatkowo przynoszę do kotłowni i przed włożeniem do pieca dodatkowo leżakuje tam.

W piecu założony jest zawór 4 drogowy. Ogólnie w domu jest ciepło tylko ten smród w kotłowni.....

przez 5 lat był spokój, problem zaczął się w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła Ci się skraplać woda ze spalin w kominie, przyczyn może być wiele, od zbyt wilgotnego opału przez technikę palenia po pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Dokładnie tak ale w sumie nic nie było zmieniane za bardzo, temp tylko niższa na dworze.

To wygląda w ten sposób że czasami 2h nie leci a później zaczyna, jeszcze spróbuję PID na sterowniku wyłączyć i popalić dzień na ustawieniach ręcznych.bo już nie mam pomysłu a smród mnie poprostu dobija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, niższe temp. na zewnątrz, komin bardziej się wychłodził i punk rosy wypada w kominie, przez to się leje. Musiał byś ocieplić wkład albo cały komin. Zanina ustawień kotła niewiele pomoże trzeba by mocno podnieść temp spalin, a to straty, z resztą nie zawsze to jest proste, chyba, że kocioł ma zwirowywacze, wtedy można je wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 12:49, marek25aa2 napisał:

Witam, 

Dokładnie tak ale w sumie nic nie było zmieniane za bardzo, temp tylko niższa na dworze.

To wygląda w ten sposób że czasami 2h nie leci a później zaczyna, jeszcze spróbuję PID na sterowniku wyłączyć i popalić dzień na ustawieniach ręcznych.bo już nie mam pomysłu a smród mnie poprostu dobija...

Ten proces w kominie nie powstał od razu. To trwało dłuższy czas 2-3 lata. Teraz tylko bardziej dosadnie dał o sobie znać. Musisz zrezygnować z dmuchawy i palić na miarkowniku ciągu. Przy dmuchawie są duże amplitudy temperatur w kominie - rozgrzewa, przeciąga temperaturę, wychładza komin w czasie postoju dmuchawy i potem ponownie rozgrzewa - to jest powodem produkcji dużej ilości kondensatu w kominie. Przy miarkowniku komin jest cały czas ciepły i takich dużych wachań temperatury w nim nie ma. Spróbuj używać miarkownika ciągu zamiast dmuchawy i sterownika, a sytuacja powinna się poprawić. Przy drewnie utrzymuj temperaturę na kotle powyżej 65'C bo poniżej tej temperatury produkcja kondensatu będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.