Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzywka nie chce się poddać demontażu


Młodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tego typu, w łazience przed wklejeniem płytek pewna ameba wkręciła krzywkę na czarną pastę izolacyjną teraz chciałbym zamontować baterię do wanny i brakuje z cenymetra czyli naciągnąć się nie da zaznaczę że 2 krzywkę przy wkręcaniu wyregulowałem na maxa w lewą stronę tak żeby rozstaw się zgadzał no ale niestety dalej brakuje tego 1cm i teraz pytanie do was czy idzie jakoś się pozbyć właściwości ów czarnej pasty poprzez jakis rozpuszczalnik ect. a może jakiś klucz jest specjalny do radzenia sobie z takim *** oczywiście szczypcami kąt 45 stopni (klapcążki) ni .. nie idzie a no j oczywiście dogrzanie nowego kolanka nie wchodzi w gre ponieważ zanim skuje płytkę na tyle żeby się patelnia zmieściła to będzie tragicznie wyglądać no chyba że ktoś poleci jakieś maskownice stworzone do takich rzeczy też bym był bardzo wdzięczny ... rozkładam ręce i zdam sie na was liczę że ktoś wykmini jak się z tym uporać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie. Wszyscy pomyślą to coś wymyślimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zagrzać może to coś puści i da się wykręcić i to co @sambor napisał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze rozstaw zły tudzież poziomu nie ma i teza to obrócić? Bo jak tylko przedłużyc to sama przedłużka 1/2 są stopniowanie bodajże co 5mm.

Klucz hydrauliczny „żaba” tyle ze zniszczysz gwint i trzeba będzie to wymienić.O ile da się to złapać po zewnętrznej.

w środku nie ma podejścia na imbusowy? Można próbować wykrętakiem ale jak mocno trzyma to tez nie puści.

jak mocno trzyma to jak się zawezmiesz to całość puści razem z tynkiem. Tak tez się czasem zdarza. Zależy jak to zrobione.

innych pomysłów nie mam.

Az ostatecznie odkuć płytkę i mieć lepsze podejście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element jest słaby - "żaba" może go zniszczyć , ja robiłem raz czy 2 razy tak, że przewiercałem otwór fi 6-7mm w poprzek przez krzywkę , wsadzałem pręta i za ten pręt ( może być stare wiertło) łapałem kluczem - wtedy musi pójść.

Na dodatek można trochę obkuć.

Jak już będziesz zmieniał to najpierw sprawdź bez pakuł czy innego uszczelniacza czy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.