Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa CO robi 3 obroty i stoi


sonaher91

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa pompa została zamontowana wczoraj i dzisiaj przestała kręcić. Wygląda to tak że po podłączeniu zasilania robi 3 obroty i staje, kilka razy takie cos występuje po czym wyskakuje błąd E2. Zmiana programu nic nie daje.
Filtr przed pompą był czyszczony przy zakładaniu. Odkręcałem śrubę odpowietrzającą i kręciłem śrubokretem bardzo swobodnie więc się nie zacięła od syfu. Czułem na śrubokręcie że rusza i sama mi kręci ale tylko kilka obrotów.
Model to omnigena omega 2 25/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korpusie są 4 śruby - odkręć je i sprawdź wirnik , ale to czynność delikatna - rączki nie mogą drżeć .

Ponadto przy montażu oś pompy nie może być pionowo, ani po skosie- tylko poziomo.

Ponadto nawet chwilowa praca bez wody może zniszczyć pompę.

A tak ogólnie to pompa skośnooka, więc nie ma się czemu dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda była cały czas bo jak odkręcałem odpowietrzenie to zawsze trochę poleciało co zostało po odcięciu zaworów. Zamontowana oczywiście śrubą odpowietrzającą do przodu czyli chyba poziomo.
W sobotę zaniosę do sklepu i mają wysłać do serwisu bo prawdopodobnie wada fabryczna skoro wirnik obraca się bez oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.