Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie


Aba312

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Mam problem z ogrzewaniem  centralnym opisze jak to wygląda .centralne jest na zasilaniu pompy o mocy 60/25 pompa jest zamontowana na zasilaniu i jest tam zrobiony układ obiegowy  w razie braku prądu ze zaworem zwrotnym.ciekawostka  jest to Że zasilanie do naczynka przelewowowego jest wzięte ze zasilania Ale odrazu za pompa i gdy pompa chodzi na obrotach to cala woda ktora  tloczy  pompa jest wypychana  w przelew do kanalizy..wyśle zdjęcia które zrobiłem.wydaje mi się A nawet jestem pewien że zasilanie naczynka powinno być przed pompa .proszę o komentarze  i pomoc,w razie czego jestem dostępny na forum i odpowiem na każdą wiadomość. Aha mam.zdjecia podłączenia wody od pieca do listwy  bezposrednio  bez żadnego  trojnika  do bojlera, lecz woda z bojlera  z głównego zasilania jest podłączona odrazu do listwy .podeślę foto

20201223_181912.jpg

20201223_181910.jpg

20201223_181906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan minimum ale konieczny: wywalić natychmiast zawór różnicowy wraz z obejściem, zrobić podłączenie do naczynia rurą metalową (nie PEX!!!!) co najmniej DN 25 bezpośrednio z trójnika. Pompa CO dopiero za odejściem do naczynia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  zawór roznicowy zostawilem  pozostawiając to z calkowitym  przelotem...co do odpływu chciałem to zrobić zasilanie  z pexa 25 I odpływ 16.Później chciałem z pieca wyjść rura miedziana 25 do listwy i pomiędzy zostaw8c trojniki ipołączyć się z bojlerem  lecz już na wyjsciu fi 16 miedz.Jesli Pan zauważył na zdjeciu tam.nie jest nic podłączone z pieca do bojlera tylko z bojlera bezpośrednio na listwa.Chvialabym.jeszcze dodać że naczynko jest 10 cm wyżej od znajdującej się tam suszarki i chciałbym to podnieść wyżej o 1 metr.Dziekuje Panu za rady i proszę o dalszą pomoc i podsumowanie mojego pomysły...dam.ze nie widziałem.nigdy takiej  monterki  A przeróbki  za paskudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.