Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternatywne, zdalne sterowanie kotłem pelletowym


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, Bardzo ciekawa dyskusja, ale czy mając Kostrzewe EEI-Pellets 12kw z sterownikiem ecoMax860P3-C chcąc mieć kontrolę zdalną do kotła czy zamiast kupować drogiego ecoNet-300 mogę zastosować alternatywny tańszy moduł internetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale akurat Econet nie jest drogi, poza tym oferuje pełne sterowanie pataremtrami kotła, to co masz w sterowniku, masz na ekranie telefonu.

Opcja Supli za ok. 270zł daje Ci za to dodatkowo podgląd temperatury w domu, podgląd temperatur na kotle, powrotu czy zasilania, możliwość włączenia/wyłączenia kotła, wykresy z czujników i wirtualny termostat więc nie wymaga już np. czujnika pokojowego.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ecoNet 300 z dzisiaj 590zł plus koszt programatora ecoLink2 150zł daje 740zł dla mnie to spory wydatek.

A jaki to model Supli i gdzie to można kupić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@besix to tworzy, napisz do niego.

 

Przy Ecomaxie 860P3 nie potrzebujesz żadnego ecolinka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mari0wszystko mam nadzieję przystępnie opisałem na PV. Przy twoim sterowniku możesz sterować albo wyłączaniem palnika na podstawie temp wew , albo obniżać temp za zaworem czyli obniżać temp w domu.

Podgląd z czujników z wykresami jest w standardzie , ilość czujników do uzgodnienia, przy większej ilości czujników 5 i więcej potrzeba więcej modułów ( jeden moduł to max 5 czujników , lub 4 czujniki i przewód sterujący kotłem)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.02.2021 o 11:34, eliks napisał:

Możesz, ale akurat Econet nie jest drogi, poza tym oferuje pełne sterowanie pataremtrami kotła, to co masz w sterowniku, masz na ekranie telefonu.

Opcja Supli za ok. 270zł daje Ci za to dodatkowo podgląd temperatury w domu, podgląd temperatur na kotle, powrotu czy zasilania, możliwość włączenia/wyłączenia kotła, wykresy z czujników i wirtualny termostat więc nie wymaga już np. czujnika pokojowego.

Wybór należy do Ciebie.

ferroli biopellet premium czy opcja Supli będzie działać? Możesz doradzić jakie potrzebne jest sterowanie do takiego kotła? Mam w zamiarze kupno tego kotła i myślę o jakimś sterowaniu przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supla będzie ok. Podstawowe czujniki do kotła, czujnik pokojowy + opcja włącz/wyłącz. Pogadaj z @besix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy mają wątpliwości czy moduły supla nadają się do ich kotła , wystarczy żeby kocioł obsługiwał zewnętrzny termostat zwarty/rozwarty styk i można śmiało podłączać suplę i sterować kotłem z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

Cały dodatkowy asortyment jak  czujnik pokojowy czy czujniki przy kotle są w komplecie z całym zestawem i wystarczy je zamontować żeby oglądać dane historyczne - wykresy , a przy pomocy czujnika pokojowego zaprogramować sobie profesjonalny termostat z różnymi trybami załączeń czy harmonogramami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.