Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja grawitacyjna objawy


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Mam u siebie wentylacje grawitacyjna kratka w łazienkach i kuchni , a w oknach pozakładane nawiewniki , latem działa słabo , zimą chyba za dobrze , ale do celu. 
Aktualnie w domu 21-22 wilgotność 40% ( nie jest komfortowo ) czy można przyjąć , ze jest to objaw nadmiernego działania wentylacji ? Dom jest ocieplony ,ale okna pcv stare(wyregulowane , uszczelki w dobrym stanie ) czy może być tez tak , ze przez te nieszczelności okien wpada zimne powietrze i zaniża wilgotność ? Mam w planie przejść na wentylacje hybrydowa czyli nasady obrotowe , a w kratkach stabilery ciągu pod odpowiedni m3/h , ale nie wiem czy wtedy zadziała to tak , ze z racji mniej puszczanego powietrza w komin mniej będzie ciągło z okien ?

Również mam na pierze wejście na strych drzwi drewniane i czuć np. przez dziurkę od klucza zasysane zimne powietrze , wiec tutaj ratują mnie jakieś szczelne drzwi ? Przy temp. zewnętrznej 0 stopni na poddaszu mam 3 stopnie i 60% akurat tutaj brak wentylacji, nie wiem jak w takich niskich wartościach czytać wilgotność , ale chyba jest sporo za duża ?

 

Moze to trochę złe napisałem , ale chce wiedzieć w czym tkwi problem i poprawić cała wentylacje , a nie bawić się w nawilżacze zima i latem osuszacze .

Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie -15 w pomieszczeniach ta sama temperatura to samo zasilanie na grzejniki , a wilgotność z 40% spadła do 30% to może być wina nadmiernie działającej takiej instalacji czy po prostu spadku temperatur zewnętrzych ? Nadmiernego grzania nie ma bo pilnują głowice wiec mowy o przesuszonym pokoju tez nie ? W oknach tylko nawiewniki wrebowe + nieszczelności po latach + kratki wyciągowe w łazienkach , przy których jakiegoś mocnego ciągu nie ma po sprawdzeniu płomieniem . Czy to wina WG , może za mocno pracuje ? Chce przejść na wentylacje hybrydowa zapewne to pomoże , a straty ciepła zima będą mniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.