Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rury do CO typu PP-R


Czowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o rurach PP-R np.https://www.pp-plumber.com.pl/.

Chciałbym je zastosować w instalacji CO  6 grzejników w pomieszczeniu garażowo/magazynowym.Nie chodzi mi o "urodę" i nieprzemijające piękno tylko o wytrzymałość i łatwość montażu.

Kocioł do zasilania ekogroszek ,budynek parterowy (mogę je puścić pod sufitem albo i zejscia do grzejników ).Macie z tym produktem do czynienia?Jak się prawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ będzie otwarty.Jak te PP-R z 20 lat wytrzymaja to ok.Prawie do emerytury :).Kilkanaście(20?) lat temu zrobiłem sobie podejście wody ciepłej i zimnej wody z amerykańskiej klejonki.To była wówczas jakaś nowość .Hydraulik mnie wyśmiał,że to badziew i się rozleci.Wprawdzie po roku zaczęło się sączyć z łączenia kolanko-rura ale to z mojej winy bo...zapomniałem tego jednego skleić i trzymało tylko na wcisk.Całość działa do dzisiaj bez zarzutu.

Nie wiem czy dobrze zapodałem symbol w pierwszym poscie.Miałem na myśli rury PP stabilizowane wkladką alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sambor za poradę.Kocioł ma być z podajnikiem Skamp PV,na średnicach rur nie będę specjalnie oszczędzał,żeby mieć jak największa pojemność wodną żeby bezwładność była duża a temp w granicach max 55-60 c.Na warsztacie 15-16 c jest wystarczające.Zmuszony jestem zrobić samodzielnie ,bo hydraulik się rozchorował a pierwszy z brzegu jakiego dorwałem sypnął mi cenę raczej zaporową i miałby to robić po godzinach bo jest jeszcze zatrudniony na etacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To ja podepnę się z pytaniem , jak średnica rury głównej powinna być do zasilania 2 grzejników 120x60  oraz 160x60  w osobnych pomieszczeniach , grawitacja . muszę wywalić te stalowe barachła bo szpecą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

Tylko pamiętaj o dobrej izolacji rur - nawet wełna mineralna  okręcona sznurkiem daje niezły efekt.

Ocieplenie to chyba tylko rur doprowadzających tych u góry ?Myślę,że piankowe Casto.. koszulki / otulina będzie najlepsze i najpraktyczniejsze w montażu.Z wełną to jednak kurz i czasochłonne.

Edytowane przez Czowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej myslałem https://allegro.pl/oferta/otulina-izolacja-18-6-w-kregu-na-pex-czerwona-10-m-8760128404

Przecież stare instalacje działały bez ocieplenia.Z domu rodzinnego pamiętam owinięte rury 2 cal wełną jakąś szmatką i na to gips ale to tylko od kotła co na odcinku do pionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja rury puszczam wewnątrz budynku po scianach więc te kw nie wypuszcze poza budynek tylko bezpośrednio do pomieszczenia garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, sambor napisał:

A jaka średnica jest obecnie?

sambor kurde grube ale ile nie wiem napewno 1,1/2 lub nawet 2 cale ale od kotła w lewo idą dwie rury zas i powrót do 3 kaloryferów w tym jeden u góry którego nie będzie a w prawo to samo 3 kaloryfery w tym jeden u góry którego też nie będzie inaczej mówiąc jedna rura będzie zasilać 2 kaloryfery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.