Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazowki eksploatacyjne termet


SzymonGno

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł normalnie wyświetla aktualną temperaturę w obwodzie CO, żeby podejrzeć żądaną należy przycisnąć grzejniczek.

To, że temperatura wzrosła jest normalne,bo dom się zagrzał i kocioł już nie jest w stanie na minimalnej mocy utrzymać temperatury zadanej i może ona stopniowo wzrastać, aż dojdzie do wyłączenia kotła kiedy przekroczy histerezę,a wtedy wyświetli informacje L3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak P20  ustawiamy histerezę,tylko to nie ma nic wspólnego z powrotem, poprostu jak zasilanie przekroczy tą wartość to kocioł się wyłączy na czas określony w P25.

Tylko jak histereza będzie mała i czas blokady krótki to nie będzie to dobra praca dla kotła i kieszeni. Większe zużycie gazu na rozruchy i elementów kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dość dobrze znasz się na tym wszystkim - miałbym pytanie - mam 2 pompy (po 1 rozdzielaczu na piętro), wcześniej sprzęgło i wcześniej oczywiście Termet Gold 25 1F. Na razie tylko puszczam ogrzewanie na kilka dni, żeby podnieść temp i wyłączam bo nikogo nie ma w domu. Brak sterownika, brak pogodówki.

Kiedy obie pompy ustawione są na 1 biegu przepływy na pętlach są w okolicach 1L. Oczywiście podłogi grzeją ale nierównomiernie. Najdłuższe pętle mają po niecałe 100m i czuć, ze tam podłoga jest wyraźnie chłodniejsza, mimo to temp w domu jest OK.

Kiedy wrzucam na pompach 2 bieg, przepływy skaczą na ok 1,5L ale rurka zasilania robi się momentalnie chłodna (zasilanie jakie ostatnio testowałem to wcześniejsza sprawa 28-31C). Zaznaczam, że nie trzymałem takiej sytuacji długo (2 bieg) tylko zmieniłem z powrotem na 1.

Jak to rozumieć ? Woda zrobi się ciepła na 2 biegu ale kocioł potrzebuje więcej czasu? czy jak to ugryźć? Sambor kiedyś mi wspominał, jak nie miałem jeszcze pomp, że taką instalację jak moja to ten kocioł pociągnie bez pomp, czyli może jakoś samą pompę w piecu przestawić?

W całym domu płytki i niestety rurki rozłożone na pałę przez pseudohydraulika bez projektu, dosyć gęsto, w granicach, co 10cm. Podłogi do grzania 130m2.

Mój wcześniejszy wątek

 

Edytowane przez ray1243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.