Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Sas bio 14kw


agnieszka22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z piecem Sas bio kompakt na pellet. W zeszłym roku kupiłam ten pięć jako nowość na rynku niby ok ale tej zimy mam z nim problemy. Pięć nie e dogrzewa się do temperatury podanej 67 stopni podczas gdy chodzi na ogrzewaniu domu. Przy pompach równoległych nie ma siły osiągnąć również tej temp. Maks to 43. Jak ustawić pięć żeby efektywniej grzał dom . Dodam że spala 30 kg na dobę przy temp -1 stopień ma dworze. Dom o powierzchni 140m 8 kaloryferów i 3 kaloryfery w garażu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Agnieszko, na dobry początek to prosimy o zdj instalacji ( moze być schemat jeśli Pani potrafi narysowac) Wtedy będziemy mogli jakoś pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Brak silownika na zaworze 4d 

2 Zapewne tez brak pompy na powrocie z 4D do kotla co skutkuje zalewaniem kotla zimna woda z obiegu . 

Jaka jest temperatura powrotu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nawet nie wiem w którym miejscu to sprawdzić. A możesz mi zaznaczyć w którym miejscu powinny być te pompy silniki i czy to jest bardzo wymagane bo właśnie jestem zaskoczona że mój hydraulik tego nie robił po twoim poście

no właśnie dziwnie jest tak że jak piecu piec wygrzeję się do nawet 60 to jak już zagrzeje wszystkie kaloryfery jakimś cudem to nagle spada mi do 30 kilku stopni

A wczoraj na przykład brakło u mnie prądu piec był w nadzorze miał chyba mały płomyk i dobrze bo mi się do 61 i puścił mi na kaloryfery bez prądu na poddasze tak jakby miał zrobioną grawitacyjne ogrzewanie

Rozumiem że brakuje tych że czytam wskazanych przez ciebie ale czy możesz mi podpowiedzieć czy można zrobić coś teraz nie ingerując tak mocno w piec no ponieważ jest zima a cały czas trzeba ogrzewać dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ta chwile to najlepiej by było zakupić silownik do zaworu ( brak ingerencji w instalacje )  założyć go i ustawić dobrze w menu instalatora . 

A co do ochrony powrotu to na ta chwile mozna ustawić CWU na 70stopni, zadana CO 61 . Wtedy pompa CWU bedzie pracowac cały czas i dogrzeje powrot . Minus jest taki ze CWU bedzie mial temperature zbliżoną do kotla . 

Czy do kotla jest podłączony czujnik temperatury zewnętrznej ? 

A dla hydraulika poprawny schemat podaje .

1204403768_zaw4-Djedenobieg.jpg.cd21685b62e912b1af5d4f6c278c1270.jpg.969c8a31be895fbb6289dad49200075b.jpg

Jeszcze 1 pytanie gdzie jest naczynie wzbiorcze od CWU ? 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie wzbiorcze do CWU jest potrzebne aby odbierać nadwyżkę ciśnienia które jest wytwarzane grzaniem CWU . Jak Pani zakupi silownik do zaworu i hydraulik go zamontuje to przy okazji niech zamontuje ten czujnik i podłączy go do kotla . Wtedy zaworem 4d  bedzie mozna sterować pogodowo .

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie to uklad zamknięty jest tylko na CO . 

Odpowietrzacz jest tylko do odpowietrzenia układu a nie wyrzuceniu nadmiaru Cisnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 23:09, agnieszka22 napisał:

Pięć nie e dogrzewa się do temperatury podanej 67 stopni podczas gdy chodzi na ogrzewaniu domu. 

Zawsze tak było?

Kocioł pracuje na pełnej mocy?

Co decyduje,że kocioł się wyłączy-włączy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam nie kojarzę aby zawsze tak było,o włączaniu i wyłączaniu decyduje sterownik domowy jak osiągnie temperature do kocioł przechodzi w tryb czuwania. Ogolenie zmieniłam mu abyna wyższa temp puszczania na pompy na 45 i jest trochę lepiej szybciej się dogrzewa . Za to pali mnóstwo pellletu na dobę 2 worki. Do ogrzania jest dom o pow 140 m 8 kaloryf. Dół domu jeszcze słabo ocieplony ( mam nadzieję  że tu jest przyczyną ) macie jakieś ustawienia aby mniej pobieral pellletu ? 

Ustawiony jest na 65 stopni . Moc ma na 110 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.