Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie CO i CWU jednocześnie


droooop

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

bardzo prosta instalacja w małym domku, jeden obwód CO i jeden CWU, zasilany Kostrzewa Mini Bio 10.

Generalnie wszystko działa, ale kocioł grzeje tylko jeden z obwodów, tzn jak się uruchomi bo CWU spadnie poniżej histerezy to nie dotyka CO i vice versa (a można byłoby dobić drugi obwód).

Skutek jest taki, że od np. od 3:00 do 4:00 grzeje mi wodę, wygasza się, a 4:20 stwierdza, że Tpok jest już "pod histerezą" i drugi raz rozpala.

Priorytetowe grzanie CWU mam wyłączone.

Czy można jakoś zmusić kocioł aby wyzwolony jednym obwodem dobił też drugi? Czy takie działanie jest jednak normalne.

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to domek na działce i nie korzystasz dużo z CWU to zrób sobie wybieg pompy CWU na oddzielnym tanim termostacie i praktycznie potrzeby grzania CWU nie będzie . Tani termostat ze znanego portalu 30 zł + przekaźnik 20 zł . Podłączasz czujnik taniego termostatu do kotła i ustawiasz jak temp kotła > 65 włącz , przy powiedzzmy 60 wyłącz , termostat steruje przekaźnikiem a ten pompą CWU .

Cewkę przekaźnika możesz zasilić również z wyjścia CWU kotła wtedy gdyby mocno spadła temp wody CWU to rozkaz z kotła ją zagrzeje.

Szkoda że nie ma już kolegi Trener40 na forum , facet jest z Łodzi i od dawna korzysta z dogrzewania wody CWU tylko z podbitej temperatury na kotle przy wygaszaniu , dokładnie taki sam kocioł . Kocioł sie wygasza podbija do ponad 70 stopni i grzeje wodę aż nie ostygnie do 60

Edytowane przez besix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezar76 napisał:

Albo jest ustawione wyłączanie pomp od termostatu. Jeśli pompy nie będą się wyłączać od termostatu, to wraz z pompą CWU powinna się uruchomić pompa CO. 

Dziękuję panowie, brzmi logicznie. Gdzie tego szukać, na pompie czy w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku tego nie znajdziesz , tu jest niezależne sterowanie obiegiem CWU i tylko program czasowy albo stałe grzanie wody do zadanej - histereza. Termostat  od CO jest wbudowany w menu sterownika a kontrola temp wew tylko czujnika pokojowego.

Jak ustawisz stałą pompę CO w menu CO , a nie masz sterowania zaworem 3D-4D obniżającego temp zasialania na CO to bedzie 20- 30 rozpaleń na dobę 

Edytowane przez besix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście rozpaleń na dobę mam 2-3, nie 20-30.

Tutaj widać o co chodzi, dwa rozpalenia jedno po drugim.

Poza tym czasem pojawia mi się to oznaczone"???" rozpalenie i wygaszenie od razu. Nie wiem z czego to wynika.

Picture2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.