Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja hybrydowa czyli 2 w 1


PanJan

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Witaj @PanJan na forum Info-Ogrzewanie.

Podstawowe pytanie. Jakiego typu, masz zainstalowane źródło ciepła w budynku ?. 

 Poec na ekogroszek 

 

Dom ocieplony ale wymieniane będą okna.

 

Będzie remont generalny domu dlatego pytam czy warto zrobić sobie hybrydowa wentyalcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

To zgodnie z aktualnymi przepisami, nie możesz rozważać instalacji wentylacyjnej hybrydowej. 

Myślałem ze mogę zmienić wentyalcje jeśli będę robić remont domu. A wentyalcja mechaniczna z rekuperacja 

 

 

Czyli nie można wogole w wybudowanym domu dołożyć wentyaltor ay była hybrydowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam hybrydówkę.  W kuchni mam nawietrzak o przekroju 125mm z grzałką i zwrotnicą zapobiegającą nadmiernemu wychładzaniu w razie silnego wiatru. Wejścia do kanałów ograniczone są stabilerami. Łazienki mają turbowenty na kanałach. Działa bez problemu. Na razie przy -4 nie włączałem grzałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Majkelos na forum Info - Ogrzewanie.
 

2 godziny temu, Majkelos napisał:

,,, W kuchni mam nawietrzak o przekroju 125mm z grzałką i zwrotnicą zapobiegającą nadmiernemu wychładzaniu w razie silnego wiatru. ,,,

Czytałem to co napisałeś kilkukrotnie i powiem szczerze, że nie potrafię zrozumieć do czego jest Ci potrzebne świeże powietrze w kuchni, na dodatek elektrycznie podgrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę jaśniej. 
Kuchnia i pokój dzienny to otwarty plan 50m2 z antresolą. Nawietrzak jest w kuchni i aby nie było dyskomfortu ma termostat załączający się i podgrzewający nawiewane powietrze do 7C. Nawietrzak konstrukcyjnie ogranicza ilość powietrza do 150m3 / h, ale można go dodatkowo przymknąć. Pomiędzy kuchnią a salonem jest stabiler na kanale wentylacyjnym ograniczający wyciąg do 50m3/h. Reszta powietrza wychodzi przez łazienki na górze i na dole. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.