Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Clas Premium Evo 24 Ff Eu (3300697) - brak możliwości zwiększenia ciśnienia


dariuszpce

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem kotła Ariston Clas Premium Evo 24 Ff Eu (3300697). Dzisiaj zauważyłem, że ciśnienie na piecu spadło do ok 0,7 (wcześniej ok. 1,5). Pierwsza myśl - wyciek!. To trzeba dopuścić i szukać gdzie kapie... Niestety, podczas dopuszczania wody słyszę dziwny odgłos przeplatany z piskiem, a poziom ciśnienia stoi w miejscu. Spróbowałem delikatnie po raz drugi - i to samo. Nie będę dopuszczać więcej wody bo jeszcze przesadzę... Nadmienię, że kocioł pracuje puki co normalnie. Coż to może być ???

Niestety nie mogę usunąć powyższego postu. Spróbowałem jednak trzeci raz i jakby nigdy nic udało się dopuścić wody. Wycieku też nigdzie nie widać. Jeżeli będzie nadal spadać ciśnienie to pewnie trzeba będzie szukać usterko w samym piecu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę, ponieważ rurkę skroplin mam podłączoną bezpośrednio pod PEX, który skierowany jest do kanalizacji. Nic puki co będę musiał obserwować poziom ciśnienia w piecu. Jeżeli znowu drastycznie spadnie może być tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem nieco więcej... otóż woda cieknie z pod pieca gdzieś za zaworkiem umożliwiającym jej dopuszczanie. Cieknie tylko wtedy kiedy piec wystygnie - tj. nie pracuję kilka godzin - wtedy zaczyna intensywnie kapać. Jak uruchomię piec to praktycznie po kilku minutach wyciek ustaje. Może jakaś uszczelka pod wpływem spadku temp. się kurczy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie uprzejmy zerknąć na to zdjęcie. Ewidentnie widać ciemną stróżkę cieczy która ciągnie się po czarnym elemencie i kapie pod piec. Czy to z wymiennika ???

wyciek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.