Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przestało Grzać Po Zagotowaniu


Stillz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam następujący dziwny problem, pewnego dnia przez przypadek zagotowałem wodę w kotle (podczas grzania na cwu) chwila zapomnienia o piecu, troszkę nadmiaru wywaliło, pozamykałem piec, i włączyłem pompę co by chwile wymieszała wodę i wszystko było ok po spadku do 95*C otworzyłem jeszcze na centralne i grzejniki zagrzały.

 

Dziś podczas palenia, pomyślałem trochę chłodniej to puszczę na grzejniki i tu zostałem zaskoczony, pompa 1 bieg nagrzewaja sie rurki zasilania grzejników ale nie tak jak zawsze 2 tez nie, po prostu nie jest w stanie zamieszać tak aby grzejnik efektywnie zagrzał, a powrót ciągle zimny, co się mogło stać czy możliwe aby powrót tak się zapowietrzył pompa jednakowo brzmi czy zamknę zawór powrotu czy też nie. Bojler nagrzał mi się na grawitacji, obawiam się że pompa mogła skończyć swój krótki żywot.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zrobiłem jak pisał automatyk (jego post skasowany widzę) ale ogólnie

wszystko wróciło do normy, jednak pomimo wszystko muszę to przerobić, nawet kolega z forum pomagał mi opracować schemat i taki miał być zrobiony, ale jak to zawsze znalazł się w rodzinie specjalista z długoletnim doświadczeniem (któremu ojciec zaufał) i spartolił sprawę według mnie, aby ogrzać dom muszę zamykać dopływ na bojler co mnie strasznie irytuje, już nie mówiąc, że główne zawory ciekną i brak odpowietrznika na bojlerze co mnie do szału doprowadza.

 

Prosił bym o ocenę nowego schematu w stosunku do starego, do zasilania bojlera c.w.u chce zakupić najtańszą pompę nawet diamonda, a do C.O zostanie Grundfos, piec ma pełną opcje sterowania tych dwóch układów więc czego ich nie wykorzystać.

 

Schematy w załącznikach - 1 to ten istniejący - 2 ten planowany.

post-3347-1253267456_thumb.jpg

post-3347-1253267475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ przez bojler i tak trzeba z oporować, aby ustalić punkt pracy pompy. Przy takim rozwiązaniu (zdławieniu przepływu przez bojler)powinien tez działa układ ze schematu nr 1. No i sprawdziłbym czy działają zawory zwrotny i różnicowy widoczne na schemacie 1, mogły się "przykleić" po przegrzaniu lub ulec uszkodzeniu, oraz sprawdzić pompę, sprawdzić drożność filtru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pompe dal na powrocie jestem zwolennikiem takiej opcji ma swoje zalety po co ci 2 pompy? 1 wystarczy przed bojlerem zastosuj zawor ktorym wyregulujesz przeplyw jako ,,kryza'' 2 pompy 2x tyle do popsucia i 2x tyle za prąd ja np stosuje czasowke do sterowania pompy aby oszczedzic na pradzie np 10 min pompuje 30 nie podlaczenie naczynia na wyjsciu z pieca powoduje szybsze parowanie wody i czestrze dopuszczanie swierzej naczynie wolal bym podlaczyc na powrocie zawor 3y drogowy lub 4o za bojlerem aby bojler byl priorytetem w grzaniu przy nadmiernym przeplywie przez niego dasz hamulec tym zaworem co pisalem wczesniej moim zdaniem ani 1 ani 2 wariant dodam ze ja usiebie ogrzewam 2 domy o roznym zapotrzebowaniu na cieplo i ok 500lw obiegu 1 piecem a steruje tylko zaworami 1 pompa i 1 elektrozaworem i 2 czasowkami ma byc wszystkop co proste i nieskomplikowane najlepiej dziela i jest malo do popsucia i malo energi potrzeba zawur 3 drogowy plus jakis bajpas jak chcesz koniecznie czyli rys 1 z mala modernizacja jakis kolektor pluz zawory masz mozliwosci wiekszej regulacji niz 2 pompy rys nr 2 bedzie trudno regulowac obiegiem i dosc skomplikowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.