Skocz do zawartości

Stillz

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Stillz

  1. Witam. I to by się zgadzało, dziś przypadkowo zamknąłem ten zawór i otworzyłem i stwierdziłem ze nie działa on jak inne zawory, nie da się tego wytłumaczyć jak on działa inaczej ale inaczej, no nic trzeba będzie wymienić. Jeszcze ktoś pisał o zaworze zwrotnym tak posiadam go na swojej instalacji za pompą, przed zwykłym zaworem. Pozdrawiam.
  2. Witam. Mam problem dość poważny, nie dawno stwierdziłem ze należało by wyczyścić filtr skośny przed pompa, więc zakręciłem zawory przed i za pompą, odkręciłem filtr okazało sie ze było mega syfu, wiec wyczyściłem siateczkę skręciłem, odkręciłem zawory odpowietrzyłem pompę, jednak przy włączaniu mam około 6 uderzeń jak by ktoś mi młotkiem po rurach prał. Co może być tego przyczyną dodam, że wcześniej nic takiego się nie działo. Pozdrawiam.
  3. Witam. Zrobiłem jak pisał automatyk (jego post skasowany widzę) ale ogólnie wszystko wróciło do normy, jednak pomimo wszystko muszę to przerobić, nawet kolega z forum pomagał mi opracować schemat i taki miał być zrobiony, ale jak to zawsze znalazł się w rodzinie specjalista z długoletnim doświadczeniem (któremu ojciec zaufał) i spartolił sprawę według mnie, aby ogrzać dom muszę zamykać dopływ na bojler co mnie strasznie irytuje, już nie mówiąc, że główne zawory ciekną i brak odpowietrznika na bojlerze co mnie do szału doprowadza. Prosił bym o ocenę nowego schematu w stosunku do starego, do zasilania bojlera c.w.u chce zakupić najtańszą pompę nawet diamonda, a do C.O zostanie Grundfos, piec ma pełną opcje sterowania tych dwóch układów więc czego ich nie wykorzystać. Schematy w załącznikach - 1 to ten istniejący - 2 ten planowany.
  4. Witam. Mam następujący dziwny problem, pewnego dnia przez przypadek zagotowałem wodę w kotle (podczas grzania na cwu) chwila zapomnienia o piecu, troszkę nadmiaru wywaliło, pozamykałem piec, i włączyłem pompę co by chwile wymieszała wodę i wszystko było ok po spadku do 95*C otworzyłem jeszcze na centralne i grzejniki zagrzały. Dziś podczas palenia, pomyślałem trochę chłodniej to puszczę na grzejniki i tu zostałem zaskoczony, pompa 1 bieg nagrzewaja sie rurki zasilania grzejników ale nie tak jak zawsze 2 tez nie, po prostu nie jest w stanie zamieszać tak aby grzejnik efektywnie zagrzał, a powrót ciągle zimny, co się mogło stać czy możliwe aby powrót tak się zapowietrzył pompa jednakowo brzmi czy zamknę zawór powrotu czy też nie. Bojler nagrzał mi się na grawitacji, obawiam się że pompa mogła skończyć swój krótki żywot. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  5. Witam. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, załączam już oficjalny schemat. Teraz kwestia ogrzewania podłogowego jak rozwiązać jego sprawę, na schemacie zrobiłem tu na ujściu z grzejnika, to dla jednego pomieszczenia jakiś sens ma, z kolei jest 1000 różnych opinii jedni twierdzą, że to będzie działać inni, że nie, jak rozwiązać sprawę ogrzewania w tylko jednym pomieszczeniu ? Pozdrawiam.
  6. Witaj. Dziękuje za odpowiedź, i wyjaśnienie podstaw których nie rozumiałem. Szkoda że pominąłem najważniejszą rzecz wszystko do grzejników chciałem zrobić na pex fi 16 i w tym wypadku powyższy schemat raczej nie dał by rady ? tak przynajmniej twierdzi jeden z kolegów na forum. Więc stwierdziłem i zdecydowałem się wstępnie zrobić to na rozdzielaczu. Poniżej zamieszczam schemat proszę również o opinie. Czy poprzez zastosowanie rozdzielacza wydajność instalacji była by pewniejsza ? Co do podłogowego chciałbym wykorzystać tutaj powrót z grzejnika, ponieważ będzie tylko w jednym pomieszczeniu. Co do pompy na CWU to tutaj tez by występowała, no chyba że okazała by się zbędna. Pozdrawiam. Dziękuje za odpowiedzi.
  7. Dzięki, za odpowiedź teraz wszystko jasne :D Jeszcze tylko się zastanawiam nad pompą od CWU, na forum czytałem że na tym krótkim obiegu od pieca jest on w stanie działać, bez niej i wszystko można by było zrobić na jednej pompie (pomijając podłogowe). I jeszcze jedno dziwne pytanie "naczynie przeponowe" ? czy jest u mnie potrzebne ? Ogólnie do czego to służy ?
  8. Bardzo dziękuje za odpowiedź, i przerobienie schematu jedna rzecz jest tylko dla mnie nie czytelna czy w miejscu którym zaznaczyłem kółeczkiem i strzałką bojler CWU jest podłączony bezpośrednio do pieca czy zaworu 4D ? a zawór 4D bezpośrednio do pieca ? Szkoda że ogrzewanie podłogowe nie ruszy bez dodatkowej pompy, jakoś 3 pompy mi się nie uśmiecha :D Ale dziękuje za informacje.
  9. Witam. Zacznijmy od tego instalacja będzie w domu o pow. 120m2 nieocieplonym, w tym 6 pomieszczeń i 3 w piwnicy. Jako że jak to bywa, $ wystarczająco brak, muszę sam zadbać o CO i CWU. Czytając na forum dużo się dowiedziałem ale dużo, nadal nie wiem, stworzyłem schemat instalacji a bardziej tego jak sytuacja u mnie wygląda i myśląć jak zrobić aby było dobrze. Na schemacie zaznaczyłem ogrzewanie podłogowe, 2 w pomieszczeniach i podłączyłem jak podłączyłem bo szczerze nie wiem jak się za to zabrać. Zbiornik wyrównawczy znalazł by się na strychu i tu nie wiem czy dawać czy nie dawać powrotu. Założenia instalacji: - PEX - Kocioł wstępnie Defro Optima Plus 18kW - Pompa ? (tu prosił bym o propozycje jaka) - Bojler CWU jakieś 140l - Zawór 4 drogowy ? (tu prosił bym o propozycje jaki też) Więcej się nie będę rozpisywał, proszę o przejrzenie schematu, jeśli coś źle to prosił bym wyjaśnić amatorowi co i jak zrobić aby było dobrze, no i oczywiście co mi w instalacji brakuje od zaworów po odpowietrzniki i gdzie to powinno być. Z góry dziękuje za pomoc :D
  10. Witam. Zwracam się z prośba o odpowiedź na kilka pytań, myślę że dużo podstaw, co mogłem czytałem na forum jednak jak się nie siedzi w branży to w ciągu kliku godzin nie da się tego zrozumieć. Mam nadzieje, że pomożecie :(. Na centralne mam przeznaczone około 10000zł, jest to dom o powierzchni około 140m2, w tym 3 pomieszczenia pokojowe, kuchnia, łazienka, korytarz, 2 gospodarcze które chciałbym ogrzać. Wiadomo 10tyś wydaje się dużo (jak dla mnie) ale myślę, że w realiach wyjdzie, że to wcale nie duża kwota na centralne ogrzewanie. Założenia są takie, CU i CWU + podłogowe ogrzewanie. Ogrzewanie podłogowe w korytarzu i łazience, reszta kaloryfery. Pierwsze pytanie jak to jest z CWU ? czy do tego potrzebny jest jakiś 2 funkcyjny piec, czy to są mity które mi ktoś tam powiedział, przeglądając schematy na forum to większości piec ma jeden obieg. Również tutaj jaki piec jesteście w stanie polecić z tego co mi wychodzi nie może zbytnio przekroczyć 3500zł. Najczęściej spotykam w sprzedaży w moim mieście piece ZĘBIEC. Kolejna sprawa, patrząc na ceny rur miedzianych to jakoś do mnie nie przemawia i widzę tutaj bardziej instalacje opartą na rurach PEX teraz tutaj jakieś zaufane firmy ? Ogrzewanie podłogowe jak z tym jest, co prócz rur jest nam potrzebne jakieś termostaty ? Czy może działać na jednym obiegu z resztą pomieszczeń. To tak na początek aby nie zamulić, chyba że ktoś posiada zbliżony specyfikacji schemat takiego CO + CWU to bardzo by mi to pomogło. I ostatnie co prócz Pieca, PEX, Kaloryferów, Pompy z automatyką będzie mi potrzebne do zrobienia instalacji ? (Jakieś zawory itp). Pozdrawiam. I z góry dziękuje za pomoc :).
  11. Stillz

    Witam

    Witam wszystkich :( Miło, że istnieje takie forum, skąd można zaczerpnąć tyle wiedzy :) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.