Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet ecocondens gold plus 25 kW


gradziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie pustego załączania się pieca podczas właczonego ogrzewania ,gdy ogrzewanie nie chodzi co jakiś czas piec sie załącza żeby podgrzać temperature na baypassie pieca . Posiadam czujnik i sterownik Salusa ,który jest podłączony pod dodatkowe pompy. Czy jest możliwość podłączenie tego sterownika pod piec w wyjście RT ,żeby piec załączał się tylko i wyłączenie kiedy dostanie sterownik sygnał grzej od czujnika temperatury pokojowego ? Czy jest to jakaś znaczna strata gazu na takie dogrzewanie baypassa ,czy się tym nie przejmować ? 

Dziekuje za odpowiedzi 

Screenshot_2020-09-28-23-01-15_com.android.chrome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejny wymysł programistów?

Nie zaobserwowałem tego u siebie i na razie nie słyszałem, żeby ktoś pisał.

A jaki to model kotła, może 2f i jest włączony jakiś komfort CWU?

Muszę przejrzeć parametry i zobaczyć czy jest taka opcja.

To teraz nie masz żadnego dodatkowego sterownika do kotła?

Czekaj, chyba już zrozumiałem problem;)

Zostaje podłączyć tego salusa pod styki RT, żeby kocioł wiedział, że jest (nie ma) zapotrzebowanie na ciepło,bo teraz myśli że trzeba grzać,a tu dodatkowe pompy wyłączone i nie ma odbioru, więc dogrzeje tylko siebie i następuje blokada palnika z powodu przekroczenia zadanej.

Tylko muszę popatrzeć,czy ten Salus ma na tyle styków, żeby sterować jeszcze kotłem, czy trzeba będzie dołożyć przekaźnik.

Tak,ma tylko jeden styk, trzeba równolegle z pompą wstawić przekaźnik, żeby uzyskać dodatkowy zestyk beznapieciowy.

Chyba, że już masz coś dodatkowego pomiędzy sterownikiem a pompkami, przydało by się zdjęcie aktualnego podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaz to jest jakaś minimalna strata, bardziej cierpi na tym kocioł, głównie elektronika,bo to dodatkowe starty.

Zanim dam przykład rozwiązania to jeszcze zapytam jak wygląda instalacja, dlaczego jest dodatkowa pompa? Czy pomiędzy kotłem a instalacją jest sprzęgło,jaki rodzaj ogrzewania? Jak możesz,to jakieś zdjęcia instalacji,albo odręczny schemat.

Bo ogólnie Gold ma mocną pompę i zastanawiam się dlaczego jest kolejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,to nie ma potrzeby zdjęć, myślałem, że jakiś instalator zrealizował swoją wizję,ale z opisu wygląda ok i pewnie działa;)

Pompy są podłączone bezpośrednio do tego sterownika ?

Tak na szybko narysowany "schemat". Kup w jakimś elektrycznym przekaźnik z cewką na 230 v i jednym stykiem zwiernym taki najprostszy żeby miał tylko możliwość przykręcenia kabelków i miał w miarę zabudowane te złącza, żeby nie było prądu na wierzchu.

Wtedy kocioł będzie się uruchamiał tylko razem z pompkami.

IMG_20200929_140733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko w miejsce zworki RT podpinasz styki beznapieciowe obu przekaźników.

A jeszcze zapytam,masz czujnik temperatury zewnętrznej?

Warto korzystać z pogodowej regulacji temperatury zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich instalacjach podłogówki i grzejników razem to temperatura wyższego obiegu jest temp na kotle, dodatkowo regulowana czujnikiem temp zewnętrznej 

druga niższa temperatura jest wynikiem mieszania na zaw 3-D sterowanym wskazaniami czujnika temp zewnętrznej - czujnik może być osobny albo ten sam co dla kotła.

Wszystko zależy od automatyki kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziękuj instalatorowi;-).

Kup, podłącz, wybierz krzywą i oszczędzaj.

A instalatora omijaj.

Pytaj to pomogę w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych sprawach jestem laikiem .Czy w miarę możliwości mógłbym prosić was o pokazaniu na zdjęciach mojej instalacji  co w którym miejscu mialbym wymienić i co konkretnie kupić dobrego i sprawdzonego - linki ? Wtedy bym znalazł ewentualnie jakiegoś hydraulika i przekazał czego konkretnie oczekuje . Chyba że ktoś z was się tym zajmuje i nie ma daleko i jest z okolic woj. Łódzkiego to bym się z nim dogadał i umówił na przeróbki. Generalnie z tym podlaczeniem sterownika pod piec bym dal rade , ale same zmiany w instalacji to trochę trzeba mieć wiedzy . Dzięki wielkie za odpowiedź i wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz większych zastrzeżeń,co do pracy instalacji to na razie nie ma musu zmieniać nic hydraulicznie. 

Dołóż tylko czujnik zewnętrzny i te dwa przekaźniki do sterowania kotłem.

Czujnik zewnętrzny montujemy na północnej ścianie,w miarę daleko od okien czy innych źródeł ciepła domowego na wysokości 2- 3m nad poziomem terenu i łączymy z kotłem przewodem ok 2x1² (taki jak do lampki nocnej).

Kol. Sambor pisał o pogodowej regulacji obwodu podłogowki, jest to jak najbardziej uzasadnione,ale to wymaga już przeróbki grupy mieszającej ,no i nakładu finansowego ok 700 zł, trzeba wymienić TZM na zawór 3dr z siłownikiem i do tego sterownik pogodowy zaworu mieszającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko.

Przy rozdzielaczu do podłogowki jest na dole głowica z kapilarą,tylko nie widać gdzie jest zamontowany ten czujnik? Powinien być do górnej belki rozdzielacza. I ile masz nastawione aktualnie na tej głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie było i nie jest podłączone. Nie wiem dokładnie jak to działa ,ale jest to instalacja która ma 10 lat. Planuje w skrzynce wszystkie te ustrojstwa wyrzucić i włożyć zawór 3d + siłownik africo i sterownik techa z czujnikiem zewnętrznym żeby dobierał sobie krzywa . Ta kapilara muszę popatrzeć i poczytać jak to działa.  Fakt jakis kabel niepodłaczony jest w skrzynce i wychodzi przy piecu  . mogę się domyślać ze ten ze skrzynki to jest ten sam co przy piecu. Muszę to sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda głowica z kapilarą i służy do zdalnego pomiaru temperatury. W Twoim przypadku ta końcowa gruba część powinna być zamontowana na górnej belce rozdzielacza i mierzyć temperaturę zasilania podłogi i poprzez głowicę i zawór ją regulować (utrzymywać na nastawionej wartości).

Ten wolny kabel może instalator poprowadził na zapas do wykorzystania w jakimś celu.

Widzę, że wybrałeś już coś z zaproponowanych elementów. W razie wątpliwości pytaj.

p-honeywell-glowica-bezposredniego-dzialania-z-kapilara-2-m-zakres-20-70-0c-t750120.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.