Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie ogrzewaniem mieszanym - pomocy.


kasiaradek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, potrzebuję pomocy odnośnie sterowania CO w moim domu.Nadmienię że ogrzewam dom 150m2 z garażem kotłem firmy Galmet na pellet.W części parterowej jest ogrzewanie podłogowe ( 8 pętli) a na poddaszu ogrzewanie kaloryferowe ( 3 pokoje + otwarty korytarz). W kotłowni zasilanie na podłogówkę steruję za pomocą zaworu trzydrogowego, termostatycznego firmy Afriso. Zaś ogrzewanie kaloryferowe (góra) przechodzi przez zawór czterodrogowy ( chyba firmy herz ze sterowaniem ręcznym ). Kocioł galmet jest z paleniskiem Pellas Revo Mini do którego podłączony jest czujnik temp. zewnętrznej ( nie aktywny). Mam pytanie do Was, jakie mogą być możliwości sterowania ogrzewaniem z taką instalacją?what.gif

Do tej pory aby podnieść ( lub obniżyć ) temp. w salonie musiałem się udać do kotłowni i odpowiednio nastawic pokrętło zaworu Afriso. Identycznie kaloryfery z zaworem hertz ( kaloryfery posiadają głowice termostatyczne).

20180119_143756.jpg

20180119_143806.jpg

20180119_143812.jpg

20180123_201008.jpg

20180119_143903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sterownik S Control obsługuje tylko jeden mieszacz. Chyba że się dokupi moduł rozszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.