Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgoda Wieprz dymi


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo wielki problem z piecem firmy Zgoda Wieprz mniej wiecej taki model

http://www.zgoda-wieprz.pl/images/ksgw/zblizenie3.jpg ale w wersji bez automatyk.

Dokupiłem do pieca sterownik http://www.allegro.pl/item280990004_zdalny...owe_alarmy.html oraz dmuchawe http://www.allegro.pl/item276867389_dmucha...epustnica_.html

zamontowałem i mam wielki problem.

Jak dmuchawa pracuje to czesc spalin wychodzi do komina a czesc przez górne drzwiczki gdzie ładuje sie paliwo.

Dodam ze pale weglem.

Komin mam wysoki na ok 10-11m a przekrój to ok 50x50cm!!!

Co moge zrobic by temu zaradzic??

Mam nadzieje ze ktos pomoze BŁAGAM.

Z gory serdecznie dziekuje pozdrawiam

 

P.S dodam jeszcze przekroj pieca moze cos pomoze http://www.zgoda-wieprz.pl/images/ksgw/przekroj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpuścił izolowany termicznie wkład o śr.150-180/rura owinieta wełną/ BO ile ciepła potrzeba,by taki gruby komin rozgrzać-by złapał cug.Kominy szybko nagrzewajace się są najlepsze-ponadto szybko stygną i nie ma zjawiska wyrywania ciepła z kotła nawet w przypadku otwartych wlotów powietrza do spalania czy wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje wszystkim za pomoc

Za jakis czas planuje wstawic wklad w komin ale to dopiero za jakis czas (orientuje sie ktos ile kosztowal by zestaw wklad+wyczystki + zakonczenie [moze twist albo strazak] na komin o wys ok 10m).

Czy do tego czasu mozna jakos poprawic sytuacje ??

Udalo mi sie tak ustawic dmuchawe ze przez drzwiczki nie dymi tylko fajnie ciagnie do komina tylko teraz znow spalanie nie jest najlepsze jak mialem miarkownik to chyba to spalanie bylo mniejsze).A i jeszcze jedno mam pytanie po co sa wloty powietrza wtornego w moim piecu??

 

Z gory serdecznie dziekuje

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w wysokiej temperaturze wytwarza gaz palny/podobny do tego z sieci/ i by sie spalił potrzebuje powietrza-do tego masz

te wloty w kotle.Jak sie odgazuje-do postaci żaru,czyli koksu powietrze wtórne już nie jest potrzebne i dalsze pozostawianie otwartych wlotów na powietrze wtórne jest szkodliwe.

Przy zast. miarkownika ciagu spalanie było tylko wolniejsze,ale czy skuteczniejsze ??? Ważne jest ile spalisz i jak mocno ogrzejesz mieszkanie.Pamietam moje doswiadczenia ,gdzie paliłem z automatyka i poddmuchem-kocioł załadowany 25 kg miału grzał 18 godz-temp w domu 21-póżniej spalałem tą samą ilosc miału z ustawieniem na sterowniku 95 *C-dmuchawa pracowała bez przerw-w domu było 24 przez 20 godz.Poprostu opału nie zdymiłem,tylko spaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, choć post sprzed 6 lat dodam od siebie, że wg mnie komin w powyższym przykładzie ma małe znaczenie - w dolniaku(no name bo tabliczka odpadła), który ćwiczę od 10 lat podczas zasypywania w przypadku otwartej klapki w dolnych drzwiczkach, zawsze dymi się z otworu załadowczego - jak zamykam ową klapkę, w komorze załadowczej tworzy się podciśnienie, które wyciąga powietrze przez drzwi załadowcze, a co za tym idzie spaliny uchodzą przez komin - zatem przy włączonej dmuchawie nie dziwota że dymi. Mój komin nie jest zaizolowany.

 

Btw. czy ktoś użytkuje ksgw Zgoda? Bardzo podoba mi się ten piec ale zdjęć, informacji jest jak na lekarswo;(

 

pdzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.