Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal i Zgoda Wieprz Iskra


mariusz1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy i zaznaczę że  dopiero zacząłem  walkę  z paleniem w piecu więc  proszę  o wyrozumiałość . Ogrzewam dom 180m, ocieplony, 14 grzejników  aluminiowych, termostaty ustawione na 3, w jednym pokoju podlogówka z temperatura 25 st. w domu ok 21 stopni. Instalacja stara, rury stalowe grube. Palę  piecem zgoda wieprz iskra 27 kW z podajnikiem tłokowym , sterownik tech st-77. Nadmuch odsłonięty na 3/4, siła  damuchu na sterowniku 2. Czas podawania 45s, czas przerwy podawania 1 minuta. Piec ustawiony na 50 stopni z histerezą 2 st, c.w.u w priorytecie na 43 stopnie z histerezą 3 st. Palę  węglem  z Ziemowita retopal. Próbowałem  juz różnych  ustawien i caly czas mam duże  ilosci spiekow. Podpowie ktoś  co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki, to z reguły za dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na próbę inny opał. Może ten jest mocno spiekający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz1909 napisał:

 Palę  węglem  z Ziemowita retopal. Próbowałem  juz różnych  ustawien i caly czas mam duże  ilosci spiekow. Podpowie ktoś  co jest nie tak ?

Masz spieczony węgiel, czy spieczony popiół?

Retopal spala się tworząc z popiołu taki jakby popkorn, który daje się poruszyć. Pomaga zmniejszenie nadmuchu, ale przy większej mocy palnika trzeba więcej dmuchać i klops, popkorn wraca. Trzeba chyba z tym żyć. Im suchszy opał tym spieki mniejsze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieki robia sie w paliwie. Nie wiem czy dawki mam dobrze ustawione chociaz piec ladnie osiaga temperature. Czasami w popiele znajde tez cale kawalki wegla, wogole nie nadpalone. Dzisiaj czyscilem piec zrobilem zdjecia tego co jest w popielniku -dolaczam w zalaczniku. Po ograniczeniu powietrza rzeczywiście jest duzo lepiej ale to chyba jeszcze nie to.Wegiel przed zasypaniem zawsze jeszcze w kotlowni przegarniam zeby dosechl. Co jeszcze moge zrobic? Pozdrawiam 

20191223_144855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie nadąża spalać. Za duża dawka paliwa. Troszkę trzeba ująć, jeśli się da. Nie bardzo wiem jak to jest z ustawieniami w tłokowcach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mariusz1909 napisał:

Nie idzie na wystawe, ale jest sporo twardych niedopalonych  kawalkow wegla. A to energia, czyli kasa .

Masz rację.  Też mnie to trochę drażni. Niestety taki chyba urok podajnikowców. Spieczony poiół to może sobie być, ale tak jak piszesz tam są też takie kawałki, które by się spaliły gdyby ten węgiel dłużej poleżał. Niestety specyfika pracy kotła na to nie pozawla (u mnie max przerwa to 4 minuty).

Jak paliłem tym węglem na ruszcie od góry to popiół został jak mąka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 2 lata temu miałem paletę Retopala z sklepu PGG i po spaleniu pozostawał taki lekki  popkorn  ale bez niedopału, może to taki urok tego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.