Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł kondensacyjny do szeregowca 214m2


pdp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedl czas na wymiane 20 letniego kotla junkersa, budynek ma 214m2 powierzchni uzytkowej parter polpietro i pietro. Jest to szeregowiec z 2001 roku ostatni w rzedzie. Z jednej strony sasiadzi z drugiej sciana szczytowa. Budynek z pustaka ocieplony stytopianem 10cm miedzy poddaszem nieuzytkowym a stropem nad pietrem welna 20cm. 2 lazidnki jedna obok kotlowni 2 na pietrze. W domu jest 9 grzejnikow . 5 osob w domu 3 malych dzieci. Kociol chcialbymkondensacyjny z zasobnikiem.

W domu posiadamy rowniez kominek bez zadnych rozprowadzen jest on na parterze w salonie, uzywamy podczas wiekszych mrozow. 

Czy wystaczy 20kw czy lepiej wziasc 24kw 

I czy termet ecocondens z zasobnikiem 120l bhlby dobry 

Czy np bosh ecodens 20kw z zasobnikiem 120l

20200216_100821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie doboru mocy to może wiele nie pomogę,ale tak informacyjnie to kotły Termet Ecocondens Gold+ 20 i 24 kW mają tą samą moc minimalną ( ten mocniejszy ma większy wymiennik) , czyli możesz zastosować któryś z nich. Jaką moc miał stary kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraznkejszy kociol to junkers zwe 24-3 mfk 21 s5392

 

8 godzin temu, WojtuNie napisał:

Odnośnie doboru mocy to może wiele nie pomogę,ale tak informacyjnie to kotły Termet Ecocondens Gold+ 20 i 24 kW mają tą samą moc minimalną ( ten mocniejszy ma większy wymiennik) , czyli możesz zastosować któryś z nich. Jaką moc miał stary kocioł?

To jest obecny kociola ja chcialem z kociol z dodatkowym zasobnikiem 120 albo 140 litrow

20200923_232403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Termet gold 25kW z zasobnikiem ok 200l będzie rozwiązaniem OK.

Większy zasobnik jest lepszy ze względu na ilość osób w budynku.

Czyli Termet jest znosny ? Chodzi mi o awaryjnosc bo serwis to wiadomo zalezy od lokalnego szpeca... chodzi mi tez o gwarancjr niby 7 lat ale ponoc bardzo duzo kosztownych wytycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pdp napisał:

Teraznkejszy kociol to junkers zwe 24-3 mfk 21 s5392

 

To jest obecny kociola ja chcialem z kociol z dodatkowym zasobnikiem 120 albo 140 litrow

20200923_232403.jpg

Tak wiem, że chcesz 1F z zasobnikiem, może trochę niejasno napisałem o większym wymienniku w mocniejszej wersji , chodziło mi o wymiennik główny spaliny-woda grzewcza. Tak jak kolega pisze Termet z zasobnikiem min 150 l będzie ok. Jeżeli chodzi o awaryjność to napiszę, że osobiście z pewnych względów zrezygnowałem całkowicie z gwarancji, oczywiście kocioł sprawdzony, wyregulowany i uruchomimy zgodnie z dtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze spojrzałem na instrukcję Twojego starego kotła i wychodzi, że to atmosferyk,czyli będzie potrzeba zainstalowania komina dla kondensata. Jaką średnicę ma teraźniejszy komin i z czego wykonany,bo może wystarczy zastosować tylko rurę spalinową do wnętrza tego starego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WojtuNie napisał:

Teraz jeszcze spojrzałem na instrukcję Twojego starego kotła i wychodzi, że to atmosferyk,czyli będzie potrzeba zainstalowania komina dla kondensata. Jaką średnicę ma teraźniejszy komin i z czego wykonany,bo może wystarczy zastosować tylko rurę 

Tak wiem o tym rura jest do sprawdzenia jak bedzid 125 to bedzie 80 wsadzona wsrodek...

To jest najmniejszy problem, chcialem zamowic termeta 25 gold plus z zasobnikiem 140l, ale uslyszalem ze czas oczekiwania na zestaw do 30 dni :) i rozgladam sie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.