Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niesprawna cyrkulacja CWU ?


cemelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

Mam problem z cyrkulacja CWU. Na wstępie zaznaczę, że całą instalację wykonywał hydraulik, a że pożegnaliśmy się w sporze to nie do końca całość została sprawdzona. Otóż posiadam dom piętrowy + piwnica. W piwnicy mam wykonaną kotłownię, a wysokość podnoszenia wody to ok. 6-7 metrów. Z tego co kojarzę według jego słów cyrkulacja została wykonana do najdalszego punktu. Cyrkulacja wykonana z PEX 16mm ( tak jak i cała instalacja wodna ). Do cyrkulacji założona jest pompka WILO STAR-Z NOVA A tuż przy zasobniki wody. Kocioł kondensacyjny gazowy. I niestety, ale ta cyrkulacja nie działa czym to może być spowodowane? Zbyt słabą pompką, która nie jest w stanie krążyć wody w obiegu i podnieść wodę na wysokość 7m ? Czy jest już coś schrzanione na etapie budowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie podnosi wody tylko pokonuje opory układu. Sama pompa Wilo Star-Z nova ma ok. 1m wys podnoszenia. Dla małych instalacji w zupełności wystarcza, chociaż jeśli cały układ jest zbudowany na pex 16 to już normalne nie jest. 

Musisz sprawdzić czy w pompie lub rurze cyrkulacji nie ma powietrza. Najlepiej zrobić to przelewając odpiętą rurę od pompy. Zamykasz zasilanie, spuszczasz ciśnienie, odpinasz rurę i odkręcasz zasilanie. Woda popłynie rurą cyrkulacji, najlepiej do jakiegoś wiaderka. Trzeba zadbać, by ponowne podpinając nie wprowadzać powietrza poprzez wypływ wody z rury. Nie wiem jak tam masz to ozaworowane, by to zrobić szybko i skutecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piony mam zrobione z PEXA 25mm i poźniej 2 umywalki + wanna + zlewozmywak na 16 mm PEX. Przy zbiorniku CWU mam pompkę ( przed pompką i za pompką mam zawory ). Wygląda jakby pompka w ogóle nie pompowała bo 20 cm za pompka rurka jest cała zimna ( chociaż ją słychać ). Czyli odpowietrzyć układ za pompką ? Tzn rozpiąć układ i zlać wodę do czasu aż poleci ciepła woda  i spowrotem podpiąć pompkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cemelson napisał:

Wygląda jakby pompka w ogóle nie pompowała bo 20 cm za pompka rurka jest cała zimna

Za pompą czy przed? Sprawdź kierunek strzałki na pompie. Mile widziane by było zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.