Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hargassner NanoPK 30kw


Marcin4

Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice grzeją 232m2 słabo ocieplonego domu i tam w zimę powyżej 8KW to rzadko kiedy podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądał ten audyt? Koleś przeszedł się po chacie, popatrzył i zadecydował, że lepiej dać 30kw, żeby pan w zimie nie zmarzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Większą prowizję dostanie, nic nowego. Jakie masz ocieplenie domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie pelletu to jedno, drugie to - przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło i zimach jakie obecnie mamy, kocioł będzie się często rozpalał i wygaszał, czyli będzie pracował nieefektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 a najlepiej za różnice dołożyć bufor

edit kocioł kondensacyjny czyli grzejniki są "niskotemperaturowe"?

edit2 20kW to jest w zależności od sprawności (>82% a w kondensacyjnym powinna być większa) około 117kg peletu na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, reded napisał:

20 a najlepiej za różnice dołożyć bufor

edit kocioł kondensacyjny czyli grzejniki są "niskotemperaturowe"?

edit2 20kW to jest w zależności od sprawności (>82% a w kondensacyjnym powinna być większa) około 117kg peletu na dobę

Sprawność kotła niby około 100 

Grzejniki zwykłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin4 jaką temperaturę musisz dać na grzejniki by było komfortowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na piecu miałem ustawione w zimie 50-55st te 55 to przy mrozach tak -10 do - 20

Sezon jesień wiosna to 45-50

Lubimy ciepło w pokojach było 23-24 stopnie.

Do tej pory miałem tylko termostaty na grzejnikach, teraz chce dołożyć czujniki pokojowe po jednym na piętro, i dać dwie pompy jedną na górę drugą na dół, z tego co wiem da się tak zrobić bo są oddzielone obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat ponieważ coś więcej wiem.

To będzie taki kocioł https://www.pellet-zentrum.de/index.php/produkte/heizkessel-pellets/nano-pk-plus

Zmieniłem moc na 20kw okazało się że w cenie jest wkład kominowy i zbiornik cwu. 

Umowa podpisana będę to realizował.

Zastanawiam się nad buforem ale większość hydraulików odradza, bo przy takim kotle nie ma sensu go stosować.

 

Zostanie mi stary 11 letni zbiornik cwu 300 litrów czy on nadawałby się na bufor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.