Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł HEF Eko Plus U Pellets 25Kw


jachu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś używał pieca Hef Eko Plus U Pellets 25 kw? Ma ktoś z nim jakieś doświadczenia, będę wdzięczny za wszelkie opinie. Jestem na etapie zakupu i nie mogę się zdecydować? Piec trochę kosztowny więc nie chciałbym popełnić błędu przy zakupie.

 

Piec nadaje się zarówno do spalania pelletów, jak i ekogroszku.

 

Zastanawiałem się też nad Kostrzewą - Pellets Fuzzy Logic 25 kw, ale jeden z instalatorów mi to bardzo odradził twierdząc, że piec nie zdaje egzaminu - pellety się blokują, zasobnik rdzewieje i generalnie były z nim same problemy..

 

Może ewentualnie w tym temacie mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mam taki kocioł od października i jak na razie OK. Co do problemów, które opisałeś, to większość producentów w Polsce używa tego samego podajnika, a to, że podajnik się zacina, zależy głównie od paliwa i od tego jak czesto się czyści. Moi znajomi ze Skandynawii, rozbierają podajnik raz w roku po sezonie grzewczym i dokładnie wszystko czyszczą-nigdy nie mieli problemu z zacinaniem się podajnika.HEF robi kotły ze specjalnej stali kotłowej. Dlatego są droższe. Powinny dla tego być trwalsze,ale czy będą to się okaże.Pellety spalają się dobrze,chociaż trzeba kocioł samemu wyregulować (jak każdy).Ekogroszkiem nie paliłem, bo brudzi wszystko do okoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A może ktoś jednak palił ekogroszkiem w piecu Eko Plus U Pellets 25 kw jako paliwem równorzędnym lub zastępczym dla pellets?

Zastanawia mnie kwestia czy ekogroszek będzie sie w tym piecu palił równie dobrze jak w standardowym piecu na ekogroszek, czy ewentualnie gorzej ze względu na to, że podstawowym paliwem mają być pellets.

Już prawie jestem zdecydowany na ten piec, ale czekam na jakieś potwierdzenie od użytkowników.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spytaj producenta. To nie są popularne kotły więc wielu użytkowników tutaj nie znajdziesz. Po drugie sama nazwa już sporo wyjaśnia. Jeżeli chcesz kocioł splający eko-groszek i pellets zobacz sobie Klimosz Ling. Na forum mamy człowieka z działu technicznego Klimosz więc może jego spytaj na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE to zwykły retorciak a przynajmniej na to mi wyglada wiec spalanie peletu nie bedzie w nim najlepsze. Jeśli szukasz kotła na pelet to lepiej zobacz inne konstrukcje np Granpal lub Heatmatix. A Ling chyba niezły kocioł na ekogroszek pelet tez sie spala nawet przyzwoicie. Kostrzewa na dobrym pelecie też niezle pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.