Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOCIOŁ NA PELLET BLACKSTAR + 10 dobór czujnika temperatury na wi fi sterownik v13


wenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie czy do nbe black star +10 można dobrać jakiś inny czujnik temperatury wifi niż ten oryginalny NBE WI-FI SENSOR poszukuję czegoś innego ponieważ ten oryginalny nie sprawdza się a mianowicie często gubi zasięg,przekłamuje temperatury w salonie noi te trzy akumulatorki niby maja wytrzymać ok roku czasu a u mnie wytrzymały ok 4miesiecy po czym kupiłem nowe 3 szt które wytrzymały 2.5 miesiąca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 16:32, wenomen napisał:

Witam tak jak w temacie czy do nbe black star +10 można dobrać jakiś inny czujnik temperatury wifi niż ten oryginalny NBE WI-FI SENSOR poszukuję czegoś innego ponieważ ten oryginalny nie sprawdza się a mianowicie często gubi zasięg,przekłamuje temperatury w salonie noi te trzy akumulatorki niby maja wytrzymać ok roku czasu a u mnie wytrzymały ok 4miesiecy po czym kupiłem nowe 3 szt które wytrzymały 2.5 miesiąca 

Czujniki WIFI zasilane z baterii to małe nieporozumienie , ale możesz zasilić go z zasilacza  USB 5V , ten malutki czujnik ( czarna pluskwa) w zielonej kostce trzeba wywalić na zewnątrz na cienkim przewodzie i schować np za ramką ze zdjęciem a bebechy z podłączoną ładowarką 5V mogą leżeć blisko gniazdka 230V . Ważne żeby te bebechy były w zasięgu Twojej sieci WIFI.

Zaleta takiej zmiany, to możesz sobie w ustawieniach czujnika wybrać  FAST speed sensor ( częste aktualizacje wskazań )

Jak chcesz jechać na bateriach to ustaw odczyty co 5 minut , trochę wydłuży to życie tych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam BS+ 16. Czujnik na tych samych bateriach działa mi już 13 miesięcy (od początku). Połączenie zrywało się wtedy, jak czujnik był za daleko od kotłowni. Odkąd  powiesiłam go w pomieszczeniu bezpośrednio nad kotłownią, to przestał zrywać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.