Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intalacja Kotła


MartinG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Mam dom o powierzchni 250m-300m mieszkalnej rok budowy 1985, 2piętrach + piwnicy grzejniki żeliwne. Na 2 piętrze jest też mały kominek. Mieszkanie nie jest ocieplone. W obecnej chwili posiadam piec na olej opałowy(w sezonie pali koło 6000-8000l). Obserwując ceny oleju opałowego zastanawiam się na wymianą pieca na eko-groszek, lub wielopaliwowego.

 

Mam pytanie co sądzicie o takiej zmianie(na jaki?) lub dostawieniu pieca oraz opłacalności paleniem eko-groszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio też zajmuję się różnymi Kalkulacjami ogrzewania. Tak bardzo ogólnie:

U Ciebie zakładając średnio 7000 l oleju * 10,5/kwh z 1 litra *90 % sprawności potrzeba 66000 kWh na sezon. To jest chyba bardzo dużo jak na taką powierzchnię.

Dalej: żeby uzyskać te kWh z węgla/eko/ trzebaby tak na oko 13 ton. teraz pewnie po 800 zł razem 10400zł . 7000 litrów oleju po 2,5 ????/nie mam pojęcia/

 

da 17500 zl. Kalkulacja chyba w miarę logiczna ..................piec na ekogroszek zwróci sie w 2 sezonie grzewczym. Pomijamy koszty ładowania , popiołu, kurzu,itd, itp.Jeśli olej jest tańszy to zdziebko dłużej.

Sam przeszedłem z gazu ziemnego na ekogroszek 3 sezony temu. Zaoszczędzam 5000 zł rocznie. Jestem zadowolony.

Ale najważniejsze pod wzgl. enonomii byłoby ocieplenie DACHU i okien. Po takiej modernizacji u mnie zużycie gazu spadło około 15%.

Ale to będzie w kalkulacji bez znaczenia czy olej ,czy węgiel -efekt taki sam 15%.

Teraz się pochwalę:: 2 lata temu zamontowałem zestaw solarny do cwu , w tym roku pompe ciepła 300 Litrową do cwu-solar podgrzewa wodę która podawana jest do podgrzewania przez pompę.

Poprzednio /w ramach 2 sezonów/ zużywałem 11 do 14 kg ekogrochu na dobę/ mam duże zuzycie/ tj 8-11 zł dziennie.

Teraz zuzywam 6 kwh prądu to jest 2,5 zł na dobę..czyli na oko 7 zł dziennie taniej/pomijam koszty zakupu urządzeń/ moja wygoda -moje pieniążki/,

oraz pięknie schłodzone powietrze z pompy- zamiast 25 stopni jest ze 20. "chłodniej niż klimatyzacja".........

Niedawno przedstawiłem moją kalkulację na temat pompy ciepła w moim domu.........Niestety obyło się bez echa od Pana, który zachwalał swoje pompy.

Myślałem że potwierdzi moje przypuszczenia.Czyli potwierdził - rozumiem że jego pompy to pic na muchy. Musimy poczekać na pompy ; których COP

przy temperaturze -20 bedzie conajmniej 3. Jak na razie nie ma chętnych.....moze to jest jakieś ograniczenie technologiczne, musimy poczekać na następne wynalazki.

Tak a propos. pompa jest dobra jeśli ktoś ma teraz ogrzewanie elektryczne, na olej lub na propon-butan. Jest w tej pompie pewna oszczędność.

W Twoim prz\ypadku też byś na pewno pompą miał taniej niż olejem , ale bardzo skromnie...........

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to jak długo są na rynku i jaki mają serwis. Klimosz jest dobrym kotłem do puki do puty nie potrzebujesz jakiegoś zużytego elementu.Wtedy zaczynają się schody. Na drzwiczki czekałem 3 miesiące.Dzwoniłem co dwa dni :) A ruszta zamówiłem w maju :) mysle ze do pazdziernika je dostane :) Miałem wcześniej Hefa trochę uciążliwy w czyszczeniu ale serwis niczego sobie. W poniedziałek dzwoniłem a we wtorek rano już w kotłowni byli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.