Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasobnik Wiszący Czy Stojący , Immergas Czy Dietrich Co Wybrać


marcinrr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem zaczynać nowego tematu, ale stary temat w dziale na paliwo stałe jest nieaktualny... zdecydowałem się na gaz. 100% podłogówka, ok 166m2 podłogówki w domu. zapotrzebowanie ok 15KW

 

Instalator zaproponował mi kocioł Immergas 20TT z zasobnikiem wiszącym Biawar 120l ew zamiennie Dietrich .

 

Jakiej mocy wybrać kocioł gazowy?

Lepszy ponoć zasobnik stojący od wiszącego dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego podgrzewacz biawar zamiast immergasa Najlepiej działają zestawy jednego producenta.Rodzaj zasobnika jest bez znaczenia. Kolejna sprawa to oprzyrządowanie do podłogówki. Nie daj się omamić jakimś odlotowym wynalazkiem zamiast zastosowania modułu strefowego (patrz strona producenta) Jaka moc kotła? W projekcie domu powinieneś mieć określone zapotrzebowanie na ciepło, jak nie ma to trzeba policzyć w jednym z dostępnych programów. Tak naprawę każdy kocioł ma podane dwie moce na CO i cwu i trzeba dobraćtaki aby mógł ogrzać zasobnik. Producent na swojej stronie podaje że zasobnik 100 l może współpracować już z kotłem 12kW.  Dla 120 l zasobnika zalecany jest kocioł 24 kW i myślę że taki powinieneś zastosować oczywiście w zestawie  zasobnikiem cwu tego samego producenta co kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie nie mam zapotrzebowania na kocioł gazowy a piec na paliwo stale i jest tam napisane 24 KW ale wiem że to sporo za dużo. Instalator mial jakiś program i wyliczył zapotrzebowanie na 14,8KW ... to on właśnie mnie przekonał do gazu. Gdzieś wyczytalem że stojący zasobnik na cwu jest lepszy dłużej trzyma ciepło ,ale konkretnej odpowiedzi nie udało mi się uzyskać. Instalator mówił też że to prosta instalacja bez zaworów trojdroznych itp.także myślę że nie naciąga mnie na jakieś udziwnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.