Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł kondensacyjny 20-25kW jaki?


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post więc na początku witam wszystkich. Prosiłbym o poradę w doborze kotła jednofunkcyjnego + zasobnik min 100l. Rodzina 4 osoby 2 dorosłych + 2 dzieci.

1. Dom 245m2 z początku lat 90, ściana z 1,5 pustaka ocieplona 8cm styropianu, dwa pietra + niski parter/piwnica

2. Okna plastik za rok będą wymieniane na 3 szybowe.

3. Instalacja miedź tylko jakaś cienka rurka, trzy rozdzielacze, grzejniki panelowe Dia Norm Warme 19 sztuk w każdym głowica termostatyczna

4. Obecnie jest stary Termet 29kW

5. Do instalacji będzie dołożona cyrkulacja CWU.

Chciałbym się wyrobić w +/- 15tys. razem ze stacją uzdatniania i montażem. Mam 3 typy

1. Termetem Gold Plus 2 25kW + Pogodówka T961200000 + Zasobnik 120l + stacja uzdatniania Trinity

2. Crystal Plus 2 + Pogodówka T961200000 + Zasobnik 120l + stacja uzdatniania Trinity

3. Vaillant ecoTEC plus exclusive VC 256/5-7 - tylko nie bardzo wiem czy jest sens dopłacać do niego w moim przypadku. Na pewno wyjdzie ponad 15k.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sambor napisał:

Termet  Gold 25kW to dobra opcja, tylko na 4 osoby warto większy zasobnik brać - ok 200l, a stacja to wg ceny.

Dziękuję za odpowiedź. Więc zasobnik 200l biorę Możesz mi powiedzieć który wybrać Termet Gold Plus 2 vs Crystal 2 Plus różnica w cenie niewielka i który sterownik po WIFI wybrać do pogodówki i ustawiania temperatury w domu ST2801 czy EVOHOME? Jak realizowana jest tam modulacja poprzez obniżenie mocy czy dwustanowo włącz/wyłącz (ktoś napisał, że właśnie wł/wył ale coś mi się nie chcę wierzyć). Zastanawiam się jeszcze czy 20kW by nie wystarczył. Ten obecny piec 29KW był montowany jak budynek był nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania pogodowego kocioł wymaga tylko czujnika temp zewnętrznej

Sterownik temp pokojowej można brać dowolny - albo przewodowy lub bezprzewodowy.

Jak open therm to musi być pod dany model Evohome jest pod Crystal, Gold Plus ma CR11011.

Tylko nie wiem czy takie rozbudowanie automatyki ma sens przy starej instalacji.

Przy komunikacji wi-fi zawsze można dostawić sterowanie w późniejszym okresie.

Modulacja kotłów jest płynna.

Zarówno 20 jak i 25 kW mają takie same moce minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.