Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł kondensacyjny do instalacji grzejnikowej


Chaos1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nadszedł czas wymiany mojego pieca na ekogroszek na kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem. Mimo rozmów z kilkoma fachowcami trudno mi zdecydować który wybrać i tu proszę o Waszą radę.
Mój dom: 130 m2, całość na instalacji z grzejnikami, zamontowana pompa cyrkulacyjna, ocieplenie: podłoga styropian 10 cm, ściana zewn. ceramika 30cm plus styropian 10m, strop drewniany10 cm+ 15cm welna mineralna, okna dwuszybowe z roletami o wspowspółczynniku przenik. ciepła 1.
Do wybory kotly:
1. GB172-24T50-23 PL
2. Immergas zeus victrix 25
3. Vitodens 111- w b1ld 19 kw
4. De Dietrich kumpel mpx 28/33 bić.

Czy w mojej instalacji warto montować kociol wraz z pogodówka ponieważ jeden twierdzi, że tak A drugi wręcz przeciwnie.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z wbudowanym zasobnikiem one przeważnie maj dużą moc minimalną , lepiej osobny baniak i kocioł i na twój dom to jak najmniejszy.

Przy zestawie kocioł plus zasobnik jak jedno ulegnie awarii to wymieniasz albo kocioł albo  zasobnik a taki z wbudowanym to leci całość.

Edytowane przez tommy07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek nieduży, przeciętnie ocieplony + grzejniki , więc moc kotła to sprawa drugorzędna.

Czujnik temp zewnętrznej powinien być .

Najważniejsze jest to że kocioł z zasobnikiem nie pożyje więcej niż 10 lat albo i mniej.

Rok temu wymieniałem zasobnik w kotle Wolfa - koszt praktycznie równy nowemu kotłowi bez zasobnika,

Powód - kiepska jakość wody w naszych wodociągach lub studniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - miejsce na uzdatniacz wody masz a na bojler nie!

Wiele bojlerów jest stawianych prawie pod kotłem, czyli praktycznie zajmuje tyle miejsca w obrysie co kocioł.

Ponadto są wiszące zasobniki z wężownicami np prod Biawara.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat bo podobny problem w mojej głowie się pojawił.

W skrócie:

Mam jeden obieg grzewczy. Chciałbym kocioł wykorzystać również do grzania wody użytkowej zmagazynowanej w bojlerze(za bojlerem cyrkulacja być może grupa afriso wzs100 lub coś własnego pomysłu).

Z pierwszych rozeznań stawiam na JUNKERS CERAPUR SMART ZSB 24-5c ale może bardziej doświadczeni mają jakieś argumenty odradzające taki zakup. 

Przy okazji mam też pytanie odnośnie sterowania. Z racji posiadania Kipi i econet 300 nie ukrywam,że bardzo sobie chwalę możliwość podglądania na monitorze tego co się dzieje z temperaturami i innymi parametrami stąd też zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie pozwalające na podobne udogodnienie w przypadku przejścia na w/w junkers. 

Z góry bardzo dziękuję z ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.