Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwana śruba w okienku rewizyjnym pod podajnikiem


Bokaj89

Rekomendowane odpowiedzi

Podajnik ślimakowy się zablokował i usiłując otworzyć okienko rewizyjne pod podajnikiem urwałem jedną ze śrub, którym przytwierdzony był ten dekiel - nie dało się inaczej, była kompletnie zardzewiała. Wyczyściłem podajnik, ale jak można się spodziewać przez nieszczelność ulatnia się dym i włącza się komunikat - "pożar podajnika albo awaria czujnika". Zastanawiam się, czy jestem w stanie to naprawić domowym sposobem, bo śruby były przytwierdzone na stałe - nakładało się na nie dekiel i dokręcało nakrętkami. Zastanawiam się, czy nieco poniżej starej śruby nie wkręcić nowej, ale nim to zrobię chciałbym się skonsultować bo mam niewielkie doświadczenie z takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdzić czy śruba nie jest zapieczona w kwadratowym otworze ścianki zasobnika. Jeśli tak to wybić i kupić nową. W przypadku, gdy szpilka jest na stałe, jak piszesz i urwałeś tylko gwint, spróbować przegwintować narzynką. Jeśli urwałeś całą szpilkę to postępujesz jak koledzy ci napisali. Jedna uwaga, dobrze gdyby łeb śruby nie kręcił się podczas skręcania lub późniejszego odkręcania, stąd kwadratowe otwory w blasze czy ewentualnie heftnięcie łba śruby od wewnątrz zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.