Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20kW - pomoc - urwana śruba pod palnikiem


szala18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, kończąc sezon  podczas czyszczenia pieca, chciałem odkręcić śrubę pod palnikiem pieca - ta niestety się złamała i nie mam koncepcji jak to teraz poskładać w całość .... gdy przyłoże denko zamykające palnik od spodu gwint nie wystaje dostatecznie aby założyć nakrętkę :(

 

Śruba wkręcona jest na laszę która przyspawana jest do kielicha - natomiast sama śruba również jest przyspawana właśnie na tą laszę od góry (nie widzę tego natomiast wyczuwalny jest spaw), miał ktoś podobny problem ?? możecie coś doradzić aby uporać się z problemem ?? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jak zostało na tej śrubie trochę gwintu to możesz kupić taką przedłużaną nakrętkę sa 3,4,5 cm ile chcesz nakręcisz na nią a potem pod deklem wkręcasz normalną śrubę a jeśli nie masz tam gwintu to trzeba zrzucać podajnik i wyciągać komorę powietrzną na zewnątrz i dopiero albo przewiercić i dać nową srubę lub dospawać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę gwintu zostało ... az za duzo ...

przedłużka chyba się sprawdzi bo gwint sięga aż do  otworu denka i brakuje tylko tej końcówki na nakrętkę, natomiast przedłużka spowoduje ze bedzie wystawac poza gwint i wtedy denko juz sie nie zamknie ..... musiałbym jakos skrócic tą śrube ale jak to zrobic jak nie ma dojscia :(

nie da się tego wymajzlować bez rozbierania komory ? jakoś od spodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To wywierć w denku większą dziurkę i do przedłużonej nakrętki dospawaj szajbkę lub podkładkę zależy kto gada lub mówi i po prostu wpuścisz ją do środka ewentualnie tą przedłużoną nakrętkę możesz trochę zaokrąglić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercic sie nie da? U siebie dwa razy zerwalem srube czyszczac komore powietrzna palnika i dalo sie ostroznie rozwiercic resztke sruby co zostala w palniku. Z tym, ze ja mam bardzo dobry dostep do tego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, szala18 napisał:

próbowałem wszystkiego chyba zostaje odkręcic ten caly kielich palnika - szukam filmiku żeby zrobic to dobrze krok po kroku ? może ktos podesłać linka ?

Ale ty nie zrozumiałeś , nawiercić większy otwór w tej pokrywce tak aby ci przedłużona nakrętka weszła a w połowie tej nakrętki przyspawaj jakąś podkładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.