Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drugi hydrofor w ogrodzie . pomoc w podłączeniu


marekholand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów 

Mam problem nie mogę dać sobie rady z odpowiednim  podłączeniem instalacji wody z studni głębinowej 

w tej chwili mam działająca instalację CWU . Pompa głębinowa w studni następnie jest   inżektor  zawór zwrotny i hydrofor 300 ocynkowany  za hydroforem jest odżelaziacz wody  na hydroforze zamontowany włącznik ciśnieniowy  w tej chwili to działa . Ale z powodu częstego używania wody w ogrodzie do podlewania postanowiłem rozbudować instalację i w studni w trójnik z pompy wyprowadziłem  rurę  na ogród do drugiego hydrofora z przeponą  200 Litrów   i teraz się głowie jak to  ogryźć . gdzie włącznik ciśnieniowy zainstalować  żeby sterował CWU w domu   i w ogrodzie gdy odkręcę kran 

załączam szybki Rys instalacji 

I bardzo proszę o poradę i Pomoc 

Pozdrawiam 

schemat studni .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój schemat, jakby odrzucić odżelaziacz jest identyczny jak mój, z tym że ja w domu mam 300l przeponę a w stajni przeponę 200l wył hydroforu jest tylko 1 w domu.

Układ działa od dobrych 8 lat i jest OK.

Jedyna różnica to to że wył ciśnieniowy jest na rurze przed hydroforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko komplikuje odzelaziacz i podłączenie hydroforu w domu od góry co jest wymagane akurat w tym wypadku . Ja jak podłączyłem włącznik cisnieniowy na rurę przed hydroforem to włącznik skakał i ciągle załączal pompę gdy go zacząłem regulować to dobijal na hydrofor w domu do 6 bar i ciągle się załącza Po chwili pracy . Myślałem że zawór zwrotny na pompie nie trzyma i wymieniłem Ale ciągle to samo . 2 dni wojuje zmieniam i nic . Myślałem żeby zdjąć zawór zwrotny nad hydroforem Ale powietrze tzn bańka powietrza jak sądzę pójdzie przez krany ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wylaczniki cisnieniowe i dwa zawory elektromagnetyczne na kazdej nitce. W przypadku spadku ciśnienia na jednym z hydroforu wylacznik cisnieniowy zalacza pompe oraz otwiera zawor dolotowy uzupelniajac wode. To daje rowniez mozliwosc oddzielnego ustawienia cisnienia na kazdym z hydroforow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.