Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie gazowe mieszkania w kamienicy


Soks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Bede zmieniał mieszkanie, w planach jest wprowadzka do kamienicy 100mkw po remoncie, ogrzewanej gazem (+cwu - przepływowo). Piec kondensacyjny.
Okna i drzwi sa wymienione, mieszkanie na parterze bez piwnicy. 2 pokoje + lazienka z prysznicem + salon z kuchnia+spory przedpokoj. Wysokość to 3.20. piec to vessman vitodens 100w


Nigdy nie korzystałem z gazu, a mieszkanie wcześniejszej było wynajmowane na krótkie terminy. Czy ~400zl msc na gaz (uogólniając - w msc letnich odkładane będzie na zimę) to dobry budzet? Ktos z Was mieszka w kamienicy i wie jakie sa orientacyjnie koszty?

 

W tej chwili jest tam 15c. Wszystko jest wyłączone zupełnie.


Wiem ze temat moze byc z "dupy", ale jak wspomniałem nigdy nie miałem do czynienia z takim systemem.

Edytowane przez Soks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @piotrr1984, on jest właśnie po pierwszym sezonie na gazie w odnowionej kamienicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po pierwszych 6 dniach wyszło średnio 4m3/dzien. Wraz z (c.w.u). Przy wprowadzce w sobotę, w środku było 17c, wiec musiałem to zagrzać. Mieszkanie tez nigdy nie było wynajmowane na długie terminy  -  tylko airbnb, moze mury sa chłodne. Mam nadzieje, że  to nie jest prognostyk przed zimą, bo jeśli teraz przy pewnie 11-13c średnio dobowo zjada 4m3, to ile to bedzie zimą :O 

Dużo w cholerę. Okazało się ze kocioł nie jest kondensacyjny, tylko zwykły vitopend (dostałem złe info). 

Edytowane przez Soks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Znam przypadki że kawalerka pochłaniała ok 1300 zł /miesięcznie za gaz , nazwali mnie fantastą a wiem bo brat wynajmował taką kawalerkę i musiał spie...ć z tamtąd bo z torbami by poszedł .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów, nawet z kropkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soks  -  nie panikuj! Jeżeli chałupa wychłodzona to ją dogrzej tak aby mury nabrały temperatury...

 Stare chałupy z cegły tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma recepty, może kilka miesięcy.

Masz przed sobą lato , wygrzeje słońce a potem nie dać aby mury się schłodziły czyli we wrześniu lekko przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nic nie wygrzeje chyba że sąsiadów , brat mieszkał swego czasu w bloku docieplonym i chyba tam ktoś też musiał grzać a płacił 1300 miesięcznie plus wynajem 1200 masakra . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, berthold61 napisał:

Nic nie wygrzeje chyba że sąsiadów , brat mieszkał swego czasu w bloku docieplonym i chyba tam ktoś też musiał grzać a płacił 1300 miesięcznie plus wynajem 1200 masakra . 

No to jest jakaś tragedia. Szczególnie w bloku. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.