Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria zbirnika CWU


CooleR

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,  sytuacja jak dla mnie dziwna i problem również

2 dni temu zauważyłem że ciśnienie na instalacji c.o. podskoczyło z 1 bara do 3 i zawór bezpieczeństwa zaczął działać. W sumie dziwna sytuacja bo c.o. wyłączone, wyrównałem ciśnienie na 1 bar i olałem problem. Dzisiaj niechętnie schodzę do kotłowni i widzę 3 bary i mokro. Wyłączyłem zaworami całą instalację c.o. i zostawiłem tylko cwu z ciśnieniem 1 bar. W instalacji są 2 zawory zasilające c.o., oba zakręcone i sprawne. Zabawę zacząłem do zakręcenia wszystkich zaworów zasilających od cwu, wszystkie pompy oraz zasilanie cwu. Ciśnienie na 1 bar. Po 1 godz. ciśnienie na 1 bar, zawory z instalacji c.o. odkręcone, po godz. ciśnienie 1 bar. Zasilanie zbiornika cwu włączone, po 1 godz. ciśnienie 2,5 bara. :) Zbiornik Drazice 300 l z 2 wężownicami, obie podpięte do kotła, środek zbiornika emaliowany (taka ciekawostka) Mam możliwość odcinania górnej i dolnej wężownicy.  Efektem dalszej zabawy jest diagnoza taka, że górna wężownica ma nieszczelność i ze zbiornika cwu dostaje się woda do instalacji c.o. Nie wiem czy na forum było coś podobnego, ale mnie to zaskoczyło.

Warto dodać że anody praktycznie nie ma, a zbiornik został wpięty do instalacji ok 10 lat temu, czy jakoś tak i nigdy jej nie wymieniałem. Raz nawet myślałem żeby może  tytanową wkręcić, ale ta cena zniechęca i chyba nawet o tym zapomniałem, do dzisiaj. Woda studzienna, hydrofor pracuje na ciśnieniu od 2,5 d 5 bar.

Teraz pytanie co dalej?

Naprawa wężownicy - awykonalne. No chyba że są jakiś patenty o których nie wiem.

Kupić taki sam zbiornik, odkręcić stary i wkręcić nowy i po problemie.

Kupić zbiornik inny zbiornik?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiało coś przegnić.

Ja też około 10 lat wstecz myślałem o takim zbiorniku, tego producenta i takiej samej pojemności, ale postawiłem na Biawara 300l i jak do tej pory jest OK

Anody wymieniałem raz - po 5 latach nie było po nich śladu - tylko korki ( mam dwie anody), teraz też muszę wymienić.

Wodę mam też ze studni własnej.

Jak mi padnie, oby jak najpóźniej  to kupuję nierdzewkę z Termiki albo inną np Joula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.