Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żywotność kotłów


elmagico33

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym Was zapytać ile czasu działał Wam poprzedni kocioł gazowy  nim zdecydowaliscie się na wymiane, oraz jak długo uzytkujecie obecny.

 

Tym samym chciałabym ustalić na bazie Waszych doświadczeń, co ile lat szacunkowo przychodzi czas na wymianę 

 

Sam dopiero trzeci sezon ogrzewam kotłem, Beretta.

Jak dotąd z usterek co przyszło mi naprawić na gwarancji  to wymiana sondy zasobnika cwu w pierwszych miesiącach uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa mieszkania, obydwa ogrzewane osobnymi kotłami gazowymi. W moim mieszkaniu nowy kocioł Ariston (2 sezon grzewczy) żadnych problemów, a w drugim mieszkaniu kocioł Saunier Duval thema Classic od 10 lat też działa bez większych problemów, co roku serwisowany, żadnych poważnych awarii. Jednak serwisant już mówił, aby za jakiś rok/dwa lata wymienić na nowy kondensacyjny. Ten Saunier duval thema Classic dosyć przewymiarowany, więc taktuje, puszczony całą zimę, a temperaturą sterują zawory termostatyczne na grzejnikach. Starsze kotły się trzymają, gorzej chyba teraz z tymi nowymi kotłami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.