Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła + kocioł na pellet


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Obecnie mam kocioł na pellet i schemat taki jak zdjeciu , chciałbym dołożyć do układu pompę ciepła , ale zostawiając kocioł na pellet w razie gdyby pompa miała awarie albo na duże mrozy , poprostu kocioł jest 3 letni i niech sobie stoi . mam  dylemat jak to rozwiązać jeżeli chodzi wpięcie pompy ,  temp maks jakie chcę uzyskać na grzejniki to 45 stopni przy mrozach , dzisiaj na grzejnikach są wszędzie termostaty ,  może ktoś dorysuje do schematu jak to najlepiej zrobić , 

schemat kocioł bez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dostawic do tego bufor. Ale nie wiem czy to jest najszczesliwsze rozwiazanie. Mam podobny dylemat Kolego. Z tym ze u siebie mam uproszczona sytuacje. Mam duza mniejsza powierzchnie.I mysle o pompie multi split. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @majdan1986 między kotłem a odbiornikami wstawiłbym zbiornik 60-100 litrowy który by robił za sprzęgło.

  Między sprzęgłem a PC dałbym zawór 3D rozdzielający wodę na sprzęgło i bojler.Woda w bojlerze grzana by była bezpośrednio z PC.Jak by się odpalił kocioł to by mogła się odpalić pompka CWU  zamontowana między sprzęgłem a bojlerem.

Układ robiłbym zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

Do usunięcia

a niby czemu do usunięcia , temat jak najbardziej na czasie bo coraz więcej osób będzie montować pompy ciepła , i będzie miała takie dylematy ,  

 

4 godziny temu, g69 napisał:

 @majdan1986 między kotłem a odbiornikami wstawiłbym zbiornik 60-100 litrowy który by robił za sprzęgło.

  Między sprzęgłem a PC dałbym zawór 3D rozdzielający wodę na sprzęgło i bojler.Woda w bojlerze grzana by była bezpośrednio z PC.Jak by się odpalił kocioł to by mogła się odpalić pompka CWU  zamontowana między sprzęgłem a bojlerem.

Układ robiłbym zamknięty.

jeżeli masz chwile mógłbyś nanieść to na schemat aby było to zrozumiałe dla  mnie i dla innych na przyszłość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majdan1986 napisał:

a niby czemu do usunięcia , temat jak najbardziej na czasie bo coraz więcej osób będzie montować pompy ciepła , i będzie miała takie dylematy

Nie temat,lecz mój post :)

Po prostu pisałem o pompie ciepła powietrze-powietrze a mowa o czymś innym,więc zawartość została usunięta by nie mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za schemat i wsumie sam myślałem o czymś takim . bufor chciłałem dac mały czyli około 200l . może ktoś sie wypowie co siedzi w pompach ciepła czy to zda egazamin , 

 

schemat z pompą ciepła.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.