Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Separator zanieczyszczeń


prz3mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę w sprawie separatora zanieczyszczeń, moja instalacja to większości grzejniki + 3 obwody podłogówki. Instalacja pracuje już ok 4 lat - kocioł gazowy ACV + zasobnik nierdzewny na ciepłą wodę. Na powrocie mam zainstalowany jedynie filtr siatkowy. Na zasilaniu już jest separator powietrza.

Czy warto byłoby po tych 4 latach zastąpić filtr siatkowy separatorem? Nie mam za bardzo miejsca żeby było to i to, a nawet jeżeli dałoby się to gdzieś upchnąć to przeróbki, a wolałbym ich uniknąć.

Filtr siatkowy aktualnie nie filtruje powrotu z zasobnika (tak mi to zrobiła firma wykonująca kotłownie), czy jeżeli w tym miejscu będzie separator to tak może zostać?

Dodam, że na rotametrach pojawił się już delikatny miedziany osad.

IMG-374ss4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...Separator na powrocie przed pompą tylko zaszkodzi.

Wywal ten filtr i przenieś w miejsce zaznaczone strzałką - na poziomy odcinek rury.

image.png.c907edb9c662b2aa361e345c767974fd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego separator zanieczyszczeń na powrocie przed kotłem miałby zaszkodzić?On chroni pompę kotłową i wg.mnie właśnie w tym miejscu powinien być.Bo mamy jeszcze inne urządzenie bardzo podobnie wyglądające jak separator zanieczyszczeń,czyli separator powietrza,który nawiasem mówiąc jest na załączonym zdjęciu i jego montuje się na zasilaniu tak jak zresztą jest na foto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli separator powietrza taki jak na zdjęciu. Tu jest zamontowany dobrze.

Sugerowałem jedynie przeniesienie filtra we wskazane miejsce, żeby filtrował wodę z powrotów  CO oraz CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień po prostu ten co masz na "dwa w jednym", np.  Flamco Vent DN20- separuje powietrze i zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gmaj22 napisał:

Wymień po prostu ten co masz na "dwa w jednym", np.  Flamco Vent DN20- separuje powietrze i zanieczyszczenia.

Tylko gdzie go wtedy zamontować)Z pewnością nie na powrocie bo może zasysać powietrze przed pompą.Z kolei na zasilaniu nie będzie chronił pompy w kotle przed zanieczyszczeniami.Chyba jeszcze raz się sprawdza powiedzenie co jest do wszystkiego jest do niczego)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grundfos napisał:

Z pewnością nie na powrocie bo może zasysać powietrze przed pompą

Zalezy... od najnizszego cisnienia w ukladzie i wysokosci podnoszenia pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grundfos napisał:

Tylko gdzie go wtedy zamontować)Z pewnością nie na powrocie bo może zasysać powietrze przed pompą.Z kolei na zasilaniu nie będzie chronił pompy w kotle przed zanieczyszczeniami.Chyba jeszcze raz się sprawdza powiedzenie co jest do wszystkiego jest do niczego)

 

 

Tam gdzie obecny separator a od "wstępnej" ochrony pompy przed zanieczyszczeniami jest filtr siatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.