Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o ecoNET 300 firmy do sterownika ecoMAX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł Heitz Eko 3 ze sterownikiem ecoMax 800 (o ile dobrze pamiętam). Do kompletu dokupiłem termostat pokojowy, zamontowałem czujnik pogodowy i zastanawiam się jeszcze nad kwestią zakupu i zamontowania modułu internetowego ecoNET 300. W związku z tym mam pytanie, czy miał ktoś do czynienia z tym urządzeniem? Jakie macie z nim doświadczenia, jest to tylko niepotrzebny bajer czy urządzenie się przydaje? Czy serwis on-line działa i jest jakkolwiek przydatny? Każda opinia się przyda i będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi użytkowników.

Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział wyśmienicie, jest doś ć przydatny mi osobiście, ale po to abym mógł monitorować temp spalin, kotła i bufora. W podajnikowym piecu widzisz też ile spalił Ci opału. Ważna rzecz, router tak naprawdę jest produkcji firmy Plum. Reszta firm tylko branduje te urządzenia. Ja sterownik mam z Heiztechnika ale palnik by pellasa, musiałem więc i econeta wziąć z brandem pellasa, jak weżmiesz co innego to nie będzie działać. Routery są co prawda takie same ale cały myk polega na płtce elektronicznej dołączonej wraz z kabelkiem komunikacyjnym pomiędzy ecoster a econet.

Zdaje się że możesz zobaczyć jak to działa na koncie demo

Dostęp do econeta masz przez przeglądarkę web, więc nie ogranicza Ciebie lokalna sieć ani miejsce aby zobaczyć co w kotle się dzieje.

Osobiście mam sterownik ecoster 850 później to już mi nie pasowały bo pellas tworzył je z produktu Pluma z ikonkami żeby sobie poklikać, Jak w Windowsie.

hz2.jpg

hz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie wygląda. A powiedz mi tomdx jak z zamontowaniem tego modułu do pieca, konfiguracją i późniejszą obsługą? Specem nie jestem a sam moduł jest dość drogi więc nie chciałbym bezsensownego zakupu zrobić (poradziłem sobie z zamontowaniem termostatu pokojowego i czujnika pogodowego). No i jeszcze kwestia tego czy z danych które podaje ten moduł da się coś wywnioskować? Czy to tylko taka ciekawostka i dostęp do danych pieca spoza domu? Czy można np. online przesłać dane do serwisu żeby coś poradzili, zdiagnozowali itp.

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 09:37, tomdx napisał:

router tak naprawdę jest produkcji firmy Plum.

nie, router jest produkcji TP-linka dokładnie MR3020images?q=tbn%3AANd9GcSD25AmwrN1CKcKbifbMtylko oprogramowanie jest firmy plum.

W dniu 25.02.2020 o 09:37, tomdx napisał:

Reszta firm tylko branduje te urządzenia.

nie, żadna firma tego nie branduje, tylko plum branduje na zlecenie danej firmy. To sie nazywa "customizacja"

@gogosap, poszukaj lepiej econeta400, to jest to samo co econet300, tylko z lepszym routerem. tez TP-link ale mający wifi pracujace na pasmie 2,4GHz oraz 5GHz.

To jest dokładnie ten model TL-WR902AC i wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jesli masz tylko pogodowke i temp pieca to troche przerost nad trescia. u mnie pracowalo to w peleciaku z buforem +3 mieszacze+ temp spalin. pozwolilo i pozwala mi to odpowiednio dobierac parametry spalania, ocenić tez ile opalu idzie, itd. Econet pokaze ci tyle parametrow na ile pozwala sterownik. jak podlaczysz moduł b to pokaze wiecej, jak modul lambda to bedziesz widzial tlen etc. Problem w tym ze ciezko jest dostac jeden sensownie rozbudowany sterownik ktory wysteruje jednoczesnie kocioł i obiegi grzewcze. nic nie piszesz o swojej instalacji więc ciężko mi coś tobie doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwis musisz się zgodzić, mogą wtedy zdalnie podglądać twój kociołek. Pod port USB podłączasz kabel usb/rj11 do swojego sterownika pieca. Zasilanie jak wszędzie. Router trzeba skonfigurować. Jak ma się łączyć z twoja siecią domowa po wifi to nastawiasz go na AP i tyle. Wszystkie ustawienia są w instrukcji

Na uwagę zasługuje fakt że spokojnie można sobie odpiąć swój wyświetlacz z pieca i sterować np z tableta, komórki czy co tam kto chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co tu pisać więcej? Przecież w instrukcji wszystko jest napisane i nie pokrywa się z tym co @tomdx napisał.

1.

W dniu 29.02.2020 o 21:13, tomdx napisał:

Pod port USB podłączasz kabel usb/rj11 do swojego sterownika pieca.

w instrukcji jest co innego. Tak nie podłączysz bo w sterowniku jest rs-485 a w econecie USB. Potrzebne coś co dopasuje te dwa standardy. Poza tym w sterowniku w zależności od wersji może nie być RJ11 do podłączenia "kabelka"

2.

W dniu 29.02.2020 o 21:13, tomdx napisał:

Jak ma się łączyć z twoja siecią domowa po wifi to nastawiasz go na AP i tyle.

econet pomimo tego, ze  hardware jest identyczny jak router TP-Link MR3020, to oprogramowanie sprawia, ze juz nie jest routerem i nigdy nie pracuje jako AP tylko jako klient. Przełącznik jest, ale oprogramowanie nie obsługuje go. Na nic go nie nastawiasz, na dzień dobry jest klientem i nie masz możliwości tego zmienić.

 

To wszystko jest w instrukcji.

 

W dniu 29.02.2020 o 21:13, tomdx napisał:

Na serwis musisz się zgodzić, mogą wtedy zdalnie podglądać twój kociołek.

nie musisz się zgadzać,

Do wyboru masz trzy opcje: zakaz, tylko podgląd i pełny dostęp.

W dniu 29.02.2020 o 21:13, tomdx napisał:

Na uwagę zasługuje fakt że spokojnie można sobie odpiąć swój wyświetlacz z pieca i sterować np z tableta, komórki czy co tam kto chce

no to sobie odepnij wyświetlacz zwany "Panel A" i spróbuj sterować piecem/kotłem w jaki kolwiek inny sposób.!!!!!!

To tak jakbyś wywalił ze swojego komputera procesor, dyski, pamięć i oprogramowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panewki, 

@gogosap pytał o doświadczenia to opisałem. Zaznaczam, że są to MOJE opinie i MOJE doświadczenia, które u innych mogą się nie sprawdzić lub działać w innych konfiguracjach.

@Gonzo19 1. U mnie chodzi w takiej konfiguracji USB/RJ11 na płycie EM890 (Rcontrol 850). Podłączenie i tak wymaga 4 żył, dla mnie osobiście bicie piany kto jakie ma wejście nie ma znaczenia zważając na ilość różnych przejściówek dostępnych w necie.

2. Tu w zasadzie masz rację, w sterowniku jedynie podawałem nazwę sieci i hasło. Po podłączeniu econet sam się pokazuje.

3. Jeśli chodzi o serwis to napisałem że musisz się zgodzić mając na myśli pomoc serwisu. Część pytania kolegi tego dotyczyła. Ja mam ustawione na dostęp zabroniony  i tyle.

Co do panela A - jest tylko wyświetlaczem. Spróbuj a zobaczysz. Nie raz odłączony był i kocioł z powodzeniem sterowany był przez econeta. Procesor jak to nazwałeś jest na płycie a nie na wyświetlaczu i nie obchodzi go skąd dostanie instrukcje jak się wysterować. Przynajmniej tak jest u mnie, podkreślam żebyś znowu nie jęczał, choć to chyba jednak taki twój urok jak widzę po innych wątkach.

 

Osobiście zaglądam do econeta kilka razy na dzień i mi pasuje. Ktoś inny może chodzić do kotłowni i patrzeć na wyświetlacz lub termostat pokojowy i też będzie dla niego gitara. Dla mnie było to uproszczenie z tym econetem ponieważ testowałem różne rozwiązania na piecach podajnikowych, stałopalnych, z buforem, bez niego, GSach, DSach, z nadmuchem, bez niego, z palnikami dopalającymi i bez nich.

Tak jak pisałem napisz po krótce jaką masz instalację, lub ile parametrów chcesz to będzie łatwiej ocenić. Przy podajnikach oczywiście wszystkie elementy jak wentylator, tryb pracy, płomień są widoczne. Mi zdarzało się przekłamanie na zasadzie wentylator jest na zero a w econecie ma 1%. Albo niektóre funkcje są w innych miejscach niż w twoim menu na sterowniku kotła. Ale to są duperele i sprawy mało istotne, mi nie przeszkadzały.

Idealnym rozwiązaniem jest sonda lambda ponieważ wtedy można tlen do spalania dozować na podstawie zawartości tlenu w spalinach a nie tego czy się dobrze pali na palniku czy też jak szybko nagrzewa się woda w kociołku.

Podobnie wygląda to w autach i dozowania paliwa i tlenu. Gdyby spalanie było z idealnym stosunkiem paliwo/tlen dym by nie istniał. Oczywiście ponieważ nie jest to możliwe to jest co jest.

Wnioskuję że palisz retrotą na węglu więc nie jest to złe rozwiązanie. Każdy szuka swojego pomysłu na chatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak masz Kostrzewę to niech ktoś się wypowie. Większość producentów kotłów ma kaganiec założony na econeta swój. Więc sam router nic Ci nie da. W każdym razie ja też tak zrobiłem w przypadku Pellasa i Heiztechnika i musiałem wymienić na Pellasa. Router sprzętowo jest taki sam ale sfolgowany pod brand. Jak masz możliwości przeprogramowania to może coś zrobisz. Ja nie miałem czasu się bawić. Może ktoś rozbierał płytkę na kablu pomiędzy routerem a sterownikiem? Co tam ciekawego siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 13:32, nowystary napisał:

wytłumaczcie mi bo jestem laikiem czyli ni musze kupowac rutera econet300 bezposrednio od załóżmy kostrzewy tylko mogę tan sam ruter tp link MR3020 kupic podlaczyc go do pieca i będzie smigał?

nie będzie.

hardware'owo to to samo, inne jest oprogramowanie i tego nie przeskoczysz jesli zadajesz takie pytania. a kostrzewa to dodatkowa para kaloszy. nie pytaj jak to przeskoczyc, bo nikt Ci nie udzieli takiej odpowiedzi, nawet jak będzie wiedział jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotej pory z regułu szukałemdrogi na skróty na wszystkim żeby nie przepłacać, bo wiadomo jaki jest świat każdy chce zarobić na byle pierdole, a koszt samego routera stosunkowo niższy niż ten oferowany przez kostrzewę, podpytam znajomych informatyków, programistów,  dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.