Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimne grzejniki na parterze, piętro grzeje


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry. Jakieś 6 miesięcy temu został wymieniony piec w moim domu że starego żeliwiaka na nowy ekogroszek z podajnikiem. Problem jest następujący - pomimo ustawionej temp na kotle 55c grzejniki na parterze domu są lekko ciepłe od góry a dół mają zimny. Za to na piętrze są gorące. Mam pompę c.o. chodząca na drugim biegu, która załącza się przy temp 47c. Szczerze to nie bardzo ogarniam instalacje co z czym jest połączone. Mi osobiście się wydaje że całe ciepło zabiera bojler - ale mogę się mylić. Dziwne jest też to że odkąd mam nowy "piec" chyba ze 4 razy udało się (nie wiadomo jak) rozbujać te grzejniki by grzały jak na piętrze ( czyli całe gorące). Załączam foto instalacji i proszę o radę co mogę zrobić by rozbujać te grzejniki na parterze. Dziekuje.

IMG_20200210_173443.jpg

IMG_20200210_180636.jpg

Opublikowano

Powinna być jedna pompa na grzejniki i druga na bojler.

Opublikowano

Czy w takim wypadku musi być jeszcze jakiś zawór mieszający czy ten czterodrogowy? Czy o tak dodatkowa pompa i już? Czy to się wiąże z dużą przeróbka instalacji? Jak już pisałem najbardziej mnie zastanawia dlaczego raz na jakiś czas te zimne grzejniki się odpalają i grzeją całe? 

Opublikowano

ja jestem też początkującym w temacie, ale przede wszystkim czy masz termostaty na tych grzejnikach które się nie grzeją w całości i czy w pomieszczeniu jest odpowiednia temperatura - czyli czy jest ciepło pomimo że grzejnik jest ciepły tylko na górze ?

Ja właśnie mam termostaty i one przymykają się jeśli temperatura jest osiągana wiec zwężają przepływ wody przez co wpływa tak mało wody ciepłej do grzejnika że ta nie jest w stanie wypełnić całego grzejnika bo ciepła woda jak powietrze gorące wędruje do góry.

Opublikowano

podnieś temperaturę na kotle albo obniż temperaturę załączenia pompy CO , może być za mała różnica i pompa się wyłącza ,a jaka jest histereza CO

Opublikowano

Przemyśl wstawienie zaworu przełączającego. 

3-DROGOWY ZAWÓR STREFOWY AZV

spacer.png

Opublikowano

Nie lepiej tak? Przynajmniej ochrona powrotu będzie. Naszkicowane żeby było przejrzyście, choć bardziej poprawnie jest, gdy zawór AZV przełącza strumień "dogrzewający" bliżej powrotu kotła.

image.png.ba1dc40fb5730c8d0329f4b5c4ebb6b3.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

... nigdzie nie ma termostatów, 

... Obniżyłem temp załączania pompy co i coś ruszyło tzn grzejniki stały się cieplejsze, zobaczę jak to będzie za jakieś 2 tyg i dam znać czy jest ok

... Co do zaworu to jak będę miał wolne środki to pewnie założę zawór ponieważ latem bez tego może być ciezko

 

Pozdrawiam tymczasem

Opublikowano

Niższa temperatura załączania spowodowała to , że przy spadku temperatury na kotle nie wyłącza się tak szybko jak wcześniej i cały czas kocioł podgrzewa wodę w obiegu , a nie tylko w  kotle

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.