Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia pieca metal fach seg pellet 15 kw


Karrol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze uzywa takiego pieca jak w tytule i pomoze mi z ustawieniami?

Mam 150 m2 podlogowki

Bufor 800/200

3 obiegi - gora, dol, grzejniki w lazience. 

Piec od września wciągnął 4 tony peletu. Nie umiem go ustawic w zaden sposób. Moze ktos cos pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety kolego ten piec ma ułomny sterownik, w którym praktycznie nic nie ustawisz. Wszyscy posiadacze tego kotła narzekają.

Zajrzyj do tego tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ustawień instalacji leży po stronie osoby, która to uruchamia. Sterownik wyjeżdżając z firmy jest ustawiony tak aby się uruchomił i odpalił, oczywiście te ustawienia podlegają doregulowaniu bo każde paliwo jest inne, ma też duży wpływ ciąg kominowy, który wszędzie jest inny.
 
W kwestii wyjazdu tak jak napisałem, cennik jest dostępny na naszej stronie.
 

Z pozdrowieniami
Krzysztof Borowski
Kierownik ds. serwisu
tel. ‪+48 85 711 94 54‬ wew. 12
fax. ‪+48 85 711‬ 94 54
e-mail: [email protected]

NIP 545-10-01-062 REGON ‪50073833‬

Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, nadawcy o pomyłkowym otrzymaniu tej wiadomości i usunięcie jej z komputera. Jeśli nie jesteś zamierzonym odbiorcą tej wiadomości, informujemy, że jej ujawnianie, kopiowanie, przesyłanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z treścią tej wiadomości jest surowo wzbronione.

JESTEŚMY NA:
Sent: Thursday, February 13, 2020 12:31 PM
To: Serwis Kotłów MF
Subject: OD: OD: OD: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
 
Slucham? 300 zl? Za co? Zostawiłem u Was w firmie 25 tys zl i mam placic za ustawienie pieca ktory nie zostal poprawnie ustawiony!!! Piec jest jeszcze na gwarancji wiec takie ustawienia powinny byc gratis. A nastawy programatora/sterownika do odpowiwdniek instalacji powinny byc dostępne na stronie
Wysłano z telefonu Huawei

-------- Oryginalna wiadomość --------
Od: Serwis Kotłów MF <[email protected]>
Data: czw., 13 lut 2020, 07:11
Temat: Re: OD: OD: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
Witam
 
Z instalacją jest ok, przynajmniej patrząc na zdjęcia.
Wychodzi na to, że to kwestia ustawień.
Jak będzie Pan przy kotle to proszę zadzwonić do nas, infolinia ‪858880011‬ czynna do godziny 20
Możemy też podesłać serwisanta do ustawień koszt 300zł
 

Z pozdrowieniami
Krzysztof Borowski
Kierownik ds. serwisu
tel. ‪+48 85 711 94 54‬ wew. 12
fax. +48 ‪85 711 94 54‬
e-mail: [email protected]

NIP 545-10-01-062 REGON ‪50073833‬

Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, nadawcy o pomyłkowym otrzymaniu tej wiadomości i usunięcie jej z komputera. Jeśli nie jesteś zamierzonym odbiorcą tej wiadomości, informujemy, że jej ujawnianie, kopiowanie, przesyłanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z treścią tej wiadomości jest surowo wzbronione.

JESTEŚMY NA:
 
 
From: Olio M
Sent: Wednesday, February 12, 2020 4:12 PM
To: Serwis Kotłów MF
Subject: OD: OD: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
 
Reszta zdjęć
Wysłano z telefonu Huawei

-------- Oryginalna wiadomość --------
Od: Serwis Kotłów MF <[email protected]>
Data: śr., 12 lut 2020, 11:52
Temat: Re: OD: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
proszę sprawdzić i ewentualnie podesłać zdjęcie
jeśli nie ma to tak się będzie działo, kocioł nie ma ochrony powrotu i jest cały czas chłodzony
czy jest włączona obsługa bufora?
 

Z pozdrowieniami
Krzysztof Borowski
Kierownik ds. serwisu
tel. ‪+48 85 711 94 54‬ wew. 12
fax. ‪+48 85 711 94 54‬
e-mail: [email protected]

NIP 545-10-01-062 REGON ‪50073833‬

Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, nadawcy o pomyłkowym otrzymaniu tej wiadomości i usunięcie jej z komputera. Jeśli nie jesteś zamierzonym odbiorcą tej wiadomości, informujemy, że jej ujawnianie, kopiowanie, przesyłanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z treścią tej wiadomości jest surowo wzbronione.

JESTEŚMY NA:
 
 
Sent: Wednesday, February 12, 2020 11:43 AM
To: Serwis Kotłów MF
Subject: OD: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
 
Tego nie wiem. Ale co ma zawór powrotu do spalania niebotycznych ilości pelletu? Piec byl odebrany. Hydraulik ktory to robil wspolpracuje z Waszą firmą i to On tak zrobił.
Wysłano z telefonu Huawei

-------- Oryginalna wiadomość --------
Od: Serwis Kotłów MF <[email protected]>
Data: śr., 
Temat: Re: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
Czy jest zamontowany zawór ochrony powrotu między buforem a kotłem.
ma być między buforem a pompą, pompę widzę
 

Z pozdrowieniami
Krzysztof Borowski
Kierownik ds. serwisu
tel. ‪+48 85 711 94 54‬ wew. 12
fax. ‪+48 85 711 94 54‬
e-mail: [email protected]

NIP 545-10-01-062 REGON ‪50073833‬

Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, nadawcy o pomyłkowym otrzymaniu tej wiadomości i usunięcie jej z komputera. Jeśli nie jesteś zamierzonym odbiorcą tej wiadomości, informujemy, że jej ujawnianie, kopiowanie, przesyłanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z treścią tej wiadomości jest surowo wzbronione.

JESTEŚMY NA:
 
Sent: Wednesday, February 12, 2020 11:11 AM
To: Serwis Kotłów MF
Subject: OD: Spalanie kotla SEG Pellet
 

Wysłano z telefonu Huawei

-------- Oryginalna wiadomość --------
Od: Serwis Kotłów MF <[email protected]>
Data: śr., 12 lut 2020, 08:19

Temat: Re: Spalanie kotla SEG Pellet
Witam
 
Celem weryfikacji proszę zrobić zdjęcia instalacji i podesłać do nas na email?
 

Z pozdrowieniami
Krzysztof Borowski
Kierownik ds. serwisu
tel. ‪+48 85 711 94 54‬ wew. 12
fax. ‪+48 85 711 94 54‬
e-mail: [email protected]

NIP 545-10-01-062 REGON ‪50073833‬

Ta wiadomość i jakiekolwiek pliki przesłane wraz z nią, są poufne i przeznaczone wyłącznie do użytku osób i jednostek, do których wiadomość została adresowana. Prosimy o natychmiastowe powiadomienie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, nadawcy o pomyłkowym otrzymaniu tej wiadomości i usunięcie jej z komputera. Jeśli nie jesteś zamierzonym odbiorcą tej wiadomości, informujemy, że jej ujawnianie, kopiowanie, przesyłanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań w związku z treścią tej wiadomości jest surowo wzbronione.

JESTEŚMY NA:
 
 
 
Sent: Tuesday, February 11, 2020 6:46 PM
Subject: Spalanie kotla SEG Pellet
 
Czy spalanie na poziomie 4 ton pelletu od września 2019 do 11.02.2020 to nie za duzo? Piec to 15 kw. Bufor 800/200. 3 obiegi. 2xpodloga gora i dol - 120 m2 i 1xgrzejniki lazienkowe. Jak ustawie na FL to piec sie przegrzewa nie przepala pelletu i wyłacza. Jeszcze w domu nie mieszkam a temperatura ustawiona jest na 21,5.
Wysłano z telefonu Huawei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego ten piec ma ułomny sterownik, w którym praktycznie nic nie ustawisz. Wszyscy posiadacze tego kotła narzekają.

Zajrzyj do tego tematu:
 
Może niech kolega napisze jaki to sterownik, zanim padło stwierdzenie że jest ułomny.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotopasjajelcz Po zdjęciach widzę jaki. Źle się wyraziłem. Sterownik jest spoko tylko ma ułomne oprogramowanie wgrane przez metalfach nie pozwalające płynnie sterować mocą. Masz 2 tryby - standard i fuzzy logic. Kocioł w trybie standard jest sztywno spięty na 100% mocy, nie ma innej opcji. Fuzzy logic nonstop przegrzewa kocioł prowadzać do wielu cykli wygaszania i rozpalania kotła. Nie polecam nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=72983]fotopasjajelcz[/mention] Po zdjęciach widzę jaki. Źle się wyraziłem. Sterownik jest spoko tylko ma ułomne oprogramowanie wgrane przez metalfach nie pozwalające płynnie sterować mocą. Masz 2 tryby - standard i fuzzy logic. Kocioł w trybie standard jest sztywno spięty na 100% mocy, nie ma innej opcji. Fuzzy logic nonstop przegrzewa kocioł prowadzać do wielu cykli wygaszania i rozpalania kotła. Nie polecam nikomu.
Dlatego zadaje pytanie jeszcze raz jaki kolega ma sterownik?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotopasjajelcz ecoMAX-920P1-F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim dokładnie trybie pracuje kocioł standard czy fuzzy logic, wrzuć zdjęcia modulacji mocy, jeśli masz takowe ustawienia jak wydajność podajnika , kaloryczność itp też podaj

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj takowych
Czas podawania 2,9 sek
Czas przerwy 3,5 sek
Histereza kotła 1 C
Moc nadmuchu 23%


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fotopasjajelcz skąd bierzesz takie wartości? Tu temp. spalin pewnie sięgnie 200 stopni i będzie masa niedopalonego peletu. to niemal  jakby podać 9s paliwo i 10s przerwy. Spróbuj takich ustawień, jak jak mam poniżej.

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czeski błąd już prostuje

 

Spróbuj takowych

Czas podawania 2,9 sek

Czas przerwy 36sek

Histereza kotła 1 C

Moc nadmuchu 23%

 

 

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej nie pracuje niż ma dążyć do zadanej od ustawienie Histerezy

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.