Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Vitrix Tera 24 plus - grzejniki i podłogówka


mateuszstachowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem tutaj nowy, prześledziłem już chyba całe forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na męczące mnie pytania. Do rzeczy:

W lipcu przeprowadziłem się do nowego domu, 165 m2 (125 użytkowej, 40m2 garaż w bryle), budynek z Ytonga 40 cm, strop lekki ocieplony 15 cm wełną na 50% powierzchni i 30 cm wełną na 50% powierzchni - tam gdzie strych idzie. Mamy piec gazowy Vitrix Tera 24 Plus, do tego zasobnik 87 l. W domu mam instalację pół na pół, grzejniki w pokojach gdzie się śpi + jeden w salonie, drabinki w łazienkach, kuchnia, wiatrołap, łazienki, korytarz i na większości salonu podłogówka (tam gdzie salon i korytarz podłogówka na panelach).

Co do pieca, to mam ustawioną pogodówkę i sterownik "włącz-wyłącz". Mam zadaną temperaturę w budynku 21stopni na sterowniku. I tu pojawia się problem, bo jakkolwiek w części dziennej mam ciepło, to już w łazience która jest oddalona na końcu domu w narożniku nie jest tak ciepło. Temperatura spada nawet o 2-3 stopnie, co raczej powinno być odwrotnie w przypadku łazienki. Za diabła nie mogę wyregulować tego tak, żeby mieć ciepło w łazienkach. Ja przeżyję, ale żona mi żyć nie daje... Macie pomysł, co może być przyczyną?

Dodatkowo czy jest na forum ktoś, kto użytkował piec i mógłby się podzielić najlepszym i ekonomicznym jego stylem pracy? Kombinuję z ustawieniami krzywej zmiennej. Na poziomie 2, gdzie piec podaje przy temperaturze 2-3 stopnie na zewnątrz około 42-44 stopnie na piecu, piec załącza się na około 1,5 h na 2,5 h przerwy żeby dogrzać dom w zadanej histeriazie (+ - 0,2 stopnia). Na takim ustawieniu pożera mi 11-12 m3 na dobę. Ściany mają wtedy temperaturę 21,5 stopnia, podłoga tam gdzie podłogówka 24-25 stopnia, sufit ocieplony w 100% 21,7 stopnia, nieocieplony do końca 18-17 stopnia. Czy w związku z tym taki wynik jest dobry i szukać przyczyny w 50% nieocieplonym do końca stropie? 

Dzisiaj zmieniłem ustawienia na piecu na krzywej o 2 stopnie na poziom 4, podłogówka jest odczuwalnie cieplejsza i krócej dom dochodzi do zadanej temperatury. Pytanie jak to się przełoży na zużycie. Dzisiaj sprawdzę i napiszę.

Z góry dzięki za wszystkie porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.