Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cerapur Modul 22kW mała sprawność


martii1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam problem z moim piecem. Osiąga małą sprawność w okolicach 97,6% gdzie sąsiadka która mieszka obok mnie posiada piec junkersa i  na tym samym gazie ziemnym ma sprawność 109%. Serwisant sam nie wie do końca co może być przyczyną. Piec był regulowany ale to nic nie dało.   Zwracam się z prośba do forumowiczów może ktoś miał taki przypadek i udało się go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega określa tą sprawność?

Ale na poważnie - jakby była taka sprawność to sąsiadka produkowałaby gaz a nie go spalała.

To fikcja i reklama, poniżej dane tech junkersa

Te % ponad 100% to wartość jakby umowna możliwa do osiągnięcia tylko przy temp poniżej 50C na kotle - po prostu dodatkowe % to ciepło uzyskiwane ze schłodzenia i skroplenia spalin.

junkers sprawność.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czy można w jakiś miarodajny sposób określić sprawność procentową kotła? Sam jestem ciekaw jaką w tej chwili posiada mój "Smart".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem w karcie katalogowej mojego kotła i producent napisał że mój junkers osiąga sprawność 97,3%. Wczoraj jak serwisant mierzył parametry to na urządzeniu było 97,6%. Więc wychodzi na to ,że wszytko jest OK tylko nie wiem czym się sugerował instalator ,że piec u mojej sąsiadki miał sprawność powyżej 100%. I dlaczego to urządzenie którym sprawdzał pokazało taką wartość a u mnie niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.